Sohbet Girişi chat

kullanıcı
sifre

Mersinde tren faciası

 Mersin’in Akdeniz semtinde İşçileri taşıyan servis aracına tren çarptı. An itibari ile 1o vatandaşımız öldü dördü ağır yaralı. Mersin-Tarsus arasında Taşkent durağı yakınında,  Tarsus Mersin Organize Sanayi bölgesinde çalışan bir fabrikanın işçilerini taşıyan servis minibüsüne tren çarpı, meydana gelen kazada 10 kişi yaşamını yitirdi.

Trenin çarptığı minibüsün  şoförü olan Fahri Kaya’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirilirken,kazadan hemen sonra Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  Büyükşehir  Belediye Başkanı  Macit Özcan ve  İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar olay yerine geldiler ve yetkililerden bilgi aldılar.

Minibüste bulunan   Sinan Özpolat,  Harun KayaOğuzhan   Beyazıt, Kenan Erdinç, Mehmet Akşam,  Ayhan Akkoç, Cavit Yılmaz, Mine Serten ve Onur Atlı kaza yerinde, Mustafa Doygun isekaldırıldığı Mersin üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitirdi.

TCDD’nın internet sitesinde  olayla ilişkili şu açıklama yapıldı.

“20.03.2014 tarihinde (bugün) 07.35 sıralarında 33 M 1104 plakalı servis minibüsü, Mersin-Adana   arasındaki  Km.16+036’da bulunan bariyerli ve bekçili Bağcılar hemzemin geçidine, görevli geçit bekçisine rağmen     dikkatsiz ve  kontrolsüz  olarak Mersin-Tarsus arasında işleyen   yolcu treninin  önüne çıkmış, dolayısıyla  geçit    kazası olmuştur. İlk belirlemelere göre olayda servis minibüsünde bulunan 9 kişi hayatını kaybetmiştir. Olayla ilgili olarak idari ve adli tahkikat başlatılmış olup, gelişmeler ayrıca kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

 

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 12 defa

Kategori: Genel, Mersin Tarsus Bilgileri

Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.