Mandıra Filozofu internette

           
Mandıra Filozofu

Mandıra Filozofu

Bu filime bende gideceğim. İlginç bir filime benziyor. Asıl ilginç olanı ise yahu dün vizyona girdi, bu gün internete düşmüş. İnternette filim izlemeyi sevmeyen birisi olarak  tıklayıp da bakmadım bile. Ama az önce “Mandıra Filozofu Mersin’de ne zaman” diye bir arama yaptım, karşımı bir çok Mandıra Filozofu izle linkleri çıktı. Bakmadım ama eminim de vardır. Yahu bu ne hız bari bir hafta geçsin. Hiç mi emeğe saygınız yok. Yani şok oldum.  Dün vizyona giren filimi bu gün yayınlıyorlar, cesarete bak.

Ben bu siteyi ilk açtığım zamanlarda bilmeyerek biraz müzik videosu eklemiştim. Daha sonra öğrendim ki yasak, hemen sildim. Anlamaya çalıştığım fakat bir türlü anlayamadığım da şu; bir çok mp3 indirme sitesi, filim izle sitesi alenen bu yasakları çiğniyorlar, bir yaptırıma da uğramıyorlar gibi çünkü çok sık rastlıyorum. Yani kanunen suç işleniyor gibime geliyor. Gerçi çok kim uyuyor ki, eğer suçlu arayacak olursak sokakta kimi durdursak suçlu. Niyemi? Cep telefonunu çaldır vatandaşın muhakkak sevdiği bir şarkı çalacaktır. Bu da suç kapsamında.

Bu işler ne zaman düzelecek merak ediyorum. Sanki yaptırımlar eksik kalıyor gibi. Ya da toplum olarak emeğe saygımız hiç kalmamış. Sonuç olarak bu filimleri yayınlayanlar suç işlemiş olmuyor mu. Ya da ben mi kanunlara çok uygun biri olmaya çalışıyorum. Şunu da belirteyim, yazıyı okuyup da sakın ola bana “aptalmışın” demeyin.

BUNLARI DA GÖRMEK İSTER MİSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.