Kurt Cobain

Kurt Cobain

Kurt Cobain

Renkli kişiliği, aykırı dünyasıyla onu bir efsane olarak anıyor dünya. Nirvana müzik grubunu 1985 yılında kurduğunda sıradan biriyken albümleri ABD sınırları içinde 25 milyon ve dünya üzerinde 50 milyon satarak rekor kırdı. Kurt Cobain “Bir neslin sözcüsü” olarak nitelendirildi. Medyanın ilgisi hep onun üzerinde her gün onun haberleri yayınlanmaktaydı. O ise kendi karmaşık dünyasında yaşıyor, aykırı hareketleri gündeme geliyor ve hayranlarını üzüyor aynı zamanda da kitlesel bir hayranlık uyandırıyordu. Çok yakışıklı olması genç kızların ilgisini hiç üzerinden eksik etmedi. Nirvana grubunun son albümü “İn Utero” ile 1993 yılında adeta bütün müzik severlere meydan okudu.

1994 yılına gelindiğinde Kurt Cobain, eroin bağımlısı biri olmuş, ünü ve imajı mide ağrıları herşeyle mücadele eder olmuştu. 8 Nisan 1994 tarihinde Kurt Cobain  Seatil’da ki evinde ölü bulundu. Yetkililerin açıklamasına göre, Cobain, av tüfeğiyle kendi kafasına sıkmıştı. Öldüğü günden bu yana halk tarafından o an ki içinde bulunduğu koşullar, Cobain’nin ruh hali daima konuşuldu.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 228 defa

Kategori: Biyografiler, Genel

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.