KASIMPAŞA TARAFTARI MI BEŞİKTAŞI TEHDİT EDİYOR?

kas1Dünkü gazetelerin bir çoğunda haberi görmüşsünüzdür. Bir çok gazete Beşiktaş’a büyük şok gibi başlıklarla verdiler haberi. Aslında bu bir haber değil, bakmayın siz benim de haber dediğime.

Bu açık bir tehdit mektubu. Hukukçu değilim ama kuvvetle muhtemeldir ki ceza kanunlarımızda karşılığı olan apaçık bir tehdit mektubunun hem de imzasız olarak yüksek tirajlı günlük gazetelerde yayınlanması sık rastlanır bir durum değil.

“Geçtiğimiz 10 yıldaki karşılaşmalar da deplasman yasağına kadar varmış olan Kasımpaşa ve Karagümrük taraftarları arasında var olan tarihi husumet gözardı edilmiş ve yeniden ortaya çıkmasına meydan verilmiştir.  Renklerimize ve tarihimize olan büyük bağlılığımıza rağmen arma değişimi üzerine alinmiş olan Beşiktaş futbol takımına yeni sezonda semtimizde olan stadı kullanma iznini kabul etmemiz, anlamamız ve saygı göstermemiz mümkün değildir.  Bu kararın tekrar düşünülmesi gerektiğini, güvenlik acısından tehlike arz ettiğini ve tarafımızdan şiddetle kınandığını tüm kamuoyuna duyururuz.”

Yukarıdaki alıntıda altı çizili ifadeye dikkat edin lütfen. Bu ülkede bir savcının bu apaçık tehditin müellifine soracağı birkaç soru yok mudur sizce de?

Güvenliği tehlikede olan Beşiktaş futbol takımı mı yoksa Beşiktaş taraftarı mı? Bu ülkenin yasaları ve güvenlik teşkilatları böylesi tehditleri bertaraf etmek konusunda acz içinde değildir elbette.

Ama bu cüretkar tehdit mektubunun basın marifetiyle kolaylıkla umuma açık hale getirilebilmesi büyük bir soru işareti olarak kalacak. Ve herkesin zihninde farklı cevaplar belirmesine de kimse mani olamayacak.

Yazık… Çok yazık…

Yazar: xiphias

Görüntüleme: 215 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 16 Temmuz 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.