İtiraf edeceğim

           

 

İtiraf Sohbet Hatları

İtiraf Sohbet Hatları

İtiraf, yani  gerçekleri saklamaktan usanmak ve bu gerçekleri artık başkaları ile paylaşıp ruhen rahat edebilmek. Eskiden Güzin Abla vardı gazetenin bir sütunu ona ayrılmış, kendisine gelen mektupları yorumlayarak cevaplardı. Şimdi de var sanıyorum ama o eski Güzin Abla’mı yoksa başka bir versiyonumu bilemem. Dünya değişti artık internet var, telefon çocuklarda bile var. Durum böyle olunca itiraf sohbet hatları da hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor.  Bu sohbet hatlarında itiraflarda bulunup, ruhen rahatlamak isteyen insanlar belirli telefon numaralarını arayarak sohbet ederek itiraflarda bulunuyorlar. Tabi ki bu hatlar ücrete tabi olup arayan kişiye cürretkar bir telefon faturası da gelebiliyor. Daha çok aşk sohbet, cinsel sohbet ya da bunlara benzer konular konuşulmakta alan memnun satan memnun işi olmaktadır.

Gazetelerde TV’lerde sıkça itiraf sohbet hatlarının reklamlarını görebilirsiniz. Daha ziyade sexi bir bayan ön planda, hemen ara sloganları sıkça kullanılmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinde de bu tür uygulamalar mevcuttur. Yasal olarak bir sakıncası yok diye biliyor lakin +18 uygulaması vardır.

Ben hiç arayıp sohbet falan etmedim ama sanıyorum daha çok kız arkadaş arayanlar bu hatları kullanmaktalar. En azından benim izlenimim böyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.