Instagram

instagramKevin Systrom ve Mike Krieger isminde iki girişimcinin ortaklaşa kurdukları, fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Instagram kısa süre içerisinde öyle popüler oldu ki, 2012 yılında Facebook tarafından tam bir milyar dolara satın alındı. Instagram uygulamasının en önemli özelliği, çekilen resmin filitrelenmesi ve bu sayede sanki profosyenel bir fotoğrafçı çekmiş gibi görünüm elde edilebilmesidir. İnternet kullanıcıları ınstagram uygulamasıyla, facebook, Twitter, tumbir, Foursquare gibi sosyal medyada paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Instagram kullanan dünya çapında şöhret olmuş bir çok kişide vardır.

Instagram nasıl kullanılır?

a. Instagram’ı Appstore’dan iphone ve ya ipod Touch cihazınıza indiriniz.
b. Önce kayıt ol  (Sign Up) kısmından kendinize bir kullanıcı adı alın ve şifreleyin.
c. Paylaş (Share) bölümünden,  fotoğraf çekimi yapın, veya cihazınıza yüklenmiş bir fotoğrafı seçin. Cihazınıza yüklenmiş bir fotoğraf seçerseniz boyutlarını yeniden düzenlemeniz lazım. Çünkü instagram da bütün fotoğraflar kare şeklinde çıkmaktadır.
d. Resimlerinizi çektikten veya cihazdan seçtikten sonra,  Tilt-Shift  efekti uygulayabilirsiniz.  Bu efekt ile resmin bir kısmını bulanıklaştırmak ve minyatür özelliği vermek mümkündür.
e. Ekranın altındaki mevcut filtrelerden birini seçin, ve ‘Sonraki   (Next)  tuşuna tıklayın.
f. Resimlerinize bir isim verin ve çektiğiniz yerin coğrafi noktasını belirleyin, ve kolay bulunabilmesi için etiketler koyun.
g. İsterseniz fotoğrafınızı Twitter, Facebook, Flickr, Tumblr, Foursquare, Posterous veya Email aracılığıyla da paylaşabilirsiniz .
h. ’Tamam’ (Done) tuşuna basarak işlemi sonlandırın.  Artık fotoğrafınız Instagram’da ve paylaşmak istediğiniz sosyal medya ağlarında görüntülenecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.