Sohbet Girişi chat

kullanıcı
sifre

HZ. Danyal (as) kabri

Kur’an da ismi geçmeyen peygamberlerden birisi HZ. Danyal (as) Müsevilik, Hırıstiyanlık ve müslümanlarca peygamber olarak kabul edilir. HZ. Danyal (as) bolluk ve bereketin sembölüdür. Tarsus’da baş gösteren bir kıtlık üzerine şehre çağrılan HZ. Danyal (as) gelince kente bolluk ve bereket gelmiştir. HZ. Danyal (as)’ın kabrini ziyaret etmeye dünyanın bir çok bölgesinden insanlar gelmektedir.

Eskiden  MAKAM camii  olarak bilinen yerde resterasyon çalışmaları sırasında HZ. Danyal (as)’ın kabri gün ışığına çıkmıştır. Rivayete göre HZ. Danyal’ın mezarı kimse bulamasın diye  Berdan ırmağının küçük kollarından bir çay yatağı altına gömülmüştür. Zaten şu an orada bir dere göremeseniz   de  ben hatırlarım vardı öyle bir dere. O dere islah edilerek üzeri kapandı. Makam cami’nin onarımı sırasın da altında çok eski dönemlere ait yapılar ve HZ.Danyal (as)’ın kabride gün ışığına çıkmış oldu.  Şu anda HZ. Danyal (as) Cami ismini almıştır.

HZ. Danyal (as)’ın kabri nerede, nasıl gidilir?

 

Hava yolu ile gelecek olanlar, Adana hava alanına inecek ve 40 km’lik kara yolu ile Tarsus’a gelecekler. Hemen Tarsus kent merkezinde çok kolay bir yerdedir.  Yine kara yoluyla gelenler de aynı şekilde bulabilirler.

 

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 17 defa

Kategori: Genel, Mersin Tarsus Bilgileri

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.