Hit kaybı neden olur

           

Sitem gün geçtikçe hit kaybediyor, neyden olabilir? Web sitesi olup da böyle bir sorunla karşılaşmayan hemen hemen yok gibidir. O da onun şanssızlığı diyebilirim. Niye derseniz, benim başıma geldi, araştırdım kendimce bazı saptamalar yaptım.  Zaman alıyor düzeltmek, nedeni ise google de bir düzeltme yapsanız bu düzeltmenin ne sonuç vereceğini üç ay dan önce öğrenme şansınız yok. Sanırım algoritması öyle bir şey. Örnek verecek olursak; diyelimki bir URL sildiniz ya da kaldırdınız. Bunu hangi yolla yaparsanız yapın sonucunu en az üç ay gibi bir sürede anlarsınız. Çok tıklanan bir URL ise kolaylıkla silebilir belki de 1 hafta da kaldırır. Bu nedenlerden dolayı, sitenizde bir optimasyon yaptınız mı biraz sabırlı olun. Hit düşüşlerine gelince yaşadıklarımdan yola çıkarak bilgilerimi paylaşacağım. Sizler bu söylediklerimi sadece bir tavsiye olarak düşünün, bunlar doğrudur sizde böyle yapın diye bir şey asla söylemem.

Sitenizdeki girişler gözle görülür şekilde düşmeye başladığında hemen araştırmaya başlamışınızdır. Bir çok form da bu konu hakkında yazılar bulabilir, hatta “bilirkişi” nidasıyla cevap verenlere de rastlarsınız. Okuyun ama kafanıza yatanı yapın. Sonuçta bu işleri çok iyi bilenler buralarda olmaz. yazacak vakit bile bulamazlar onlar.

Hitleriniz kopya içerik kullanıyorsanız eninde sonunda düşer, hatta banlanırsınız. Varsa silin [konu silmek de hit kaybına yol açar] en azından bir zaman sonra düzelebilir.

Gizli metin, gizli keywords varsa hemen silin.

Yazmış olmak için yazmayın, bir konuyu en azından bildiğiniz kadarıyla okunaklı ve imla kurallarına uygun yazın.

Aşırı backlinten kaçının. Doğal olanları tercih edin.

Toplist siteler size fayda getirmez, muhakkak zararını görürsünüz.

Güncel içerikler girin, Bir gün 10 tane ertesi gün hiç yok, sorası gün bir tane değil, standartı yakalamaya çalışın.

Farklı başlık aynı konu gibi içerikleri google spam olarak algılayacaktır.

Organik hit sağlayın. botları eninde sonunda google görür ve cezalandırır.

Ben sitemde ilk başlarda yaptığım hatalardan dolayı farklı zamanlarda bir çok konu sildim. Aşırı hit kaybettim. Ama not fount lar düzelince eski halini aldı site.

Not olarak bir de tavsiyem olacak; sabırla beklenecek, özveriyle eklenecek.

 

BUNLARI DA GÖRMEK İSTER MİSİNİZ

2 Comments

  1. çok detayları var tabi ki hit düşüşünün, sitenin yavaşlığındanda kaynaklanır. Resimleri optimize etmek lazım.

  2. Hocam robots.txt dosyasını da iyi analiz ederek eklemek lazım. Eğer sitenizin ana dizininde bir robot.txt dosyası yoksa botlar bütün dosyaları taramak için fazla zaman kaybedip, aslında gerçekten indexlenmesini istediğiniz sayfaları es geçebilirler bu nedenle en azında /admin ve İncludes dosyalarını robots.txt dosyası ile engellerseniz botların işi biraz daha kolaylaşır. Ayrıca sitenizde yinelenen meta etiketleri ve yinelenen başlık etiketleri fazla ise (google Web yönetici araçlarından bakabilirsiniz) sitenizin kalitesini düşürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.