Google uproxy’le sansürsüz internet

uproxyYeni internet düzenlemeleri kamuoyunda konuşulurken Google Uproxy adında yeni bir proğram geliştirdi. Bu proğram, özgür internet kullanımını bütün dünyada hissettirecek. Google ideas yöneticisi Jared Cojen uProxy hakkında kamuoyuna açıklamalarda bulundu.  Cojed; “Dünyada milyonlarca insanın kendilerini ifade etme özgürlüğüne sahip olmadıkları ortamlarda yaşıyor.  Biz onlara bizim sahip olduğumuz internete ulaşma imkanı sunmak istiyoruz. Kullanıcılarımıza karşı sorumluluklarımız olduğundan bahsediyoruz. Kuzey Kore, Suriye, Küba, İran gibi ülkelerde yaşayan kullanıcılarımız var ve onlara karşı da sorumluluklarımız var.  Bu ülkelerde karşı karşıya olunan güçlükler çok daha büyük.” dedi.

Washington Üniversitesi,  Brave New Software şirketi ve Google’nin birlikte geliştirdikleri uProxy, kullanımı çok basit ücretsiz bir eklenti olarak kullanılabilecek. Uproxy kullanabilmek için tek yapılması gereken, özgür internetin kullanılabildiği bir ülkede yaşayan, güvenilir bir tanıdığa ihtiyaç duyulacak.

Sansürsüz internet baglantısı yapabilen bu proğram 2014 yılının yaz aylarında bütün dünya da kullanılabilecek. Böylece Google devletlere bilişimde resmen meydan okumuş olacak.

Kaynak: Haberler

 

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 199 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 13 Şubat 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.