FAZLA KİLOLARDAN KURTULMAK İÇİN…

 

Fazla Kilolar

Fazla Kilolar

SOHBETCHE.NET olarak yaz gelirken sizlere sunduğumuz diyet ve zayıflama önerilerine bu yazımızda da devam ediyoruz. 

Zayıflamak için önce vücut biriktirdiği yağları eritmek zorundadır. Yağ yakımı da vücudun en çok zorlandığı şeydir. Spora ilk başlandığında verilen kilolar, atılan su ve gazdan ibarettir. Sonrasında yağ yakımı başlar ve bu uzun bir süreçtir. Zor olsa da yağ yakmanın kolay yolu da var tabi ki.

Amerika’ da yapılan bir araştırma sonucunda kilo vermek ve yağ yakmak için ilginç bir yöntemin varlığı ortaya çıktı. Düşük kalorili diyetlerde yoğurt tüketen kilolu kişiler ile yoğurt tüketmeyen kişiler arasındaki yağ yakma oranlarının karşılaştırıldığı bu çalışma, yoğurdu daha önemli bir konuma getirmektedir.

 

Diyetlerinde üç öğün yağsız yoğurt tüketen kilolu kişilerin, yoğurtsuz diyet uygulayan kilolu kişilere oranla  % 22 daha fazla kilo verdikleri ve % 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi.  Ayrıca diyetlerinde yoğurt tüketen kişilerin karın bölgelerinde % 81 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi.

Bizim de sizlere önerimiz sağlıklı beslenmenin yanı sıra, günlük kalori alımınıza ve aldığınız kalorileri yakabilmek images-8için hareketli bir yaşam tarzınız olmasına dikkat etmenizdir. Çünkü kilo dediğimiz şey vücuda aldığımız kalori ile yaktığımız kalorinin farkının fazla vermesidir çoğu zaman. Bu basit matematiksel işleme dikkat ettiğinizde bir çok şeyi de halletmiş olursunuz.

Bizden söylemesi…

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 248 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 21 Mart 2013

1 Yorumlar
HAKANIM

xpihas ım baba iyi paylaşım eline saglık 

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.