Elif Nun

İzmir’de doğan Elif Nun; ilk, orta, lise eğitimini tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Haliç Üniversitesi Türk Musikisi Konservatuarı Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde master yapan Sanatçı Nun, halen Azerbaycan Musiki Akademisi’nden Geleneksel Halk Müzikleri üzerine doktorasını yapıyor.

2002 yılında öğretmen olarak Batman’a atanan Elif Nun, sanat çalışmalarını burada da sürdürdü. Bölgede 15 ay görev yapan Elif Nun, bölgenin kültürel altyapısına önemli katkılarda bulundu. Tiyatro kurup, konser organizasyonları düzenleyen Sanatçı Elif Nun, bununla da yetinmeyip sosyal çalışmalarda da görev aldı. Yaptığı çalışmalarla yerel ve ulusal basının ilgisini Batman’a çekmeyi başardı.

Bugün, Sarıyer Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi’nde müzik öğretmenliğine de devam eden Elif Nun, profesyonel müzik yaşantısına da devam ediyor.

Son albümünde de iddialı olan Nun, çalışmasında besteci ve söz yazarı olarak Soner Sarıkabadayı ve Mert Ali İçelli ile çalıştı.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 271 defa

Kategori: Biyografiler, Genel

Yayınlanma Tarihi: 09 Ocak 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.