Drogba’da tehlike

Shanghai, ‘çift sözleşme’ konusunda FIFA’yı ikna etti. Çin ekibi, Drogba’nın başkan Zhu ile yaptığı 2. anlaşmanın kulübü bağlamayacağını belirtti, Aslan’dan 15 milyon euro bonservis istedi
G.Saray’ın devre arasında bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattığı Didier Drogba için eski takımı Shanghai Shenhua’nın FIFA’ya yaptığı itiraz başvurusunun ön görüşmesi yapıldı. FIFA’nın, ön görüşmede Çin ekibinin Fransız avukatlarını dinlediği öğrenildi. Avukatların, FIFA’ya, Drogba’nın biri Shangai Shenhua Kulübü ile diğeri ise kulüp başkanı Zhu Jun’a ait “The9 Ltd.” şirketiyle ‘şirket yüzü’ olmak üzere iki farklı anlaşmasının bulunduğunu belgelerle sundukları ifade edildi. Fildişili yıldızın, Shanghai Kulübü ile sözleşme imzalarken iki farklı anlaşmayı kabul ettiği kaydedildi.

DROGBA VE G.SARAY İFADE VERECEK
Fransız avukatlar, Drogba’nın Shanghai’den futbolcu olarak parasını aldığını belirtirken, başkan Jun’un şirketinden ise parasını tahsil edemediğini kabul ettiler. Avukatların, Drogba’nın kulüpten parasını aldığı için Galatasaray’a transferinin yasa dışı olduğunu ileri sürerek, FIFA’dan ünlü yıldıza kariyeri ışığında 15 milyon euro bonservis bedeli belirlemesini talep ettiği belirtildi. FIFA’nın Shanghai’nin sunduğu belgeleri incelediği ve şu an için tatmin edici bulduğu iddia edildi. FIFA, önümüzdeki günlerde Drogba ile avukatını İsviçre’ye çağırıp dinleyecek. Cimbom da ‘Sözleşmesi süren oyuncuyu ayartmak’ suçlamasıyla ifade verecek. Ardından karar açıklanacak.

TEK TARAFLI FESHETMİŞTİ
Didier Drogba, Shangai Kulübü ile olan sözleşmesini ‘parası zamanında ödenmediği gerekçesiyle’ tek taraflı feshederek, G.Saray ile 1.5 yıllık sözleşme yapmıştı.

Yazar: tolga gönül

Görüntüleme: 228 defa

Kategori: Genel, Spor Haberleri

Yayınlanma Tarihi: 10 Mart 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.