Dini sohbet konuları

Selamüaleyküm, bu gün sizlere İslami sohbet ve dini sohbet konuları hakkında bilgiler sunmaya çalışacağım. İnternet ortamında bu başlıklara yönelik yazıların yoğunluk oranlarını ve hangi konuların bu kapsama girdiğini belirtmeye çalışacağım. Ve yine vereceğim rakamlar google arama motorunun   gösterdiği sonuçlar içerisinden olacak. Diğer arama motorlarının sonuçlarını yazmaya da gerek yok zaten, nedini de çok düşük bir oranları olduğu için.

Sayın ziyaretçi eğer arama çubuğuna “İslami sohbet” yazarsanız karşınıza çıkan sonuç 296.000 gibi bir rakam olacaktır. Bu sonuçlar içerisinde genel anlamda İslami konuların paylaşıldığı ve bu konuları sitelerinde yayınlayarak ziyaretçi çekmeye yönelik yazılar olsa da,   çok farklı konulara da rastlamanız mümkündür. Şunu da belirtmeliyim ki; İslami sohbet yazarak arama yapan kişilerin %80’ı bu amaca yönelik hizmet veren sohbet sitelerinden birisine girip sohbet etme amacındadır.

Yazımızın başlığında  belirttiğim “dini sohbet konuları” kelime gurubunu ararsanız bu sefer 396 bin sonuçla karşılaşırsınız.  Bu aramayı yapan İnternet kullanıcısının aradığı konu ise, sadece dini sohbet konularıdır. Bunlar ne olabilir derseniz? tanınmış bir din aliminin verdiği vaaz, namaz nasıl kılınır? sorusuna sohbet ederek aranılan cevaplar ve daha bir çok örnek de vermek zor değildir, ki zaten google arama çubuğuna bu terimleri yazarsanız sizlerde hemen göreceksinizdir. Bu aramanın İslami sohbet aramasından en farklı yönü, bu aramayı yapan insanlar bir sohbet sitesi aramıyor, mesela Nihat Hatipoğlu’nun sohbet ederek anlattığı dini konuları dinlemek istiyor, diye açıklayabiliriz.

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 276 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 17 Ağustos 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.