Dansın faydaları

           

mutsuz2

 

 

Bilim adamlarının araştırmasına göre , dans etmek ya da resim yapmak  hobilerin iş yerindeki sorunlara daha yaratıcı çözümler bulunmasını, aynı zamanda  iş arkadaşları arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini gösterdi.

Dans vücudun hareket ettirilmesi için büyük bır fırsattır. Aynı zamanda dans ederken vücudunuzdakı serotonin değerleri yükseldiği için genel olarak kendinizi daha iyi hissedersiniz.  Adımlarınıza, partnerinize ve müziğin ritmine odaklandığınız için günlük stresinizi atar ve rahatlarsınız.  Sosyal olarak birçok değişik yaş ve kültür grubundan insanlarla tanışır ve sosyalleşirsiniz.  Hareketliliğinizi ve esnekliğinizi arttırır.

Vücudunuzun esnekliğini ve çevikliğinizi arttırır. Dayanıklılığınızı arttırır. Genel olarak fit olmanızı sağlar.Gücünüzü ve kas yapınızı arttırır. Koordinasyonunuzu arttırır. Stresinizi azaltır. Uyku kalitenizi arttırır. Kilo vermenizi sağlar. Eklem yerlerinizin daha iyi çalışmasini sağlar. Bedenin genel duruşunun daha iyi ve hizada olmasını sağlar. Kontrol yeteneğinizi arttırır. Hızınızı arttırır. Kalçalardan, omuzlara kadar sallandığınız için kardiyovasküler sisteminize faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.