Cumhurbaşkanlığı seçimi

Cumhurbaşkanlığı seçimi

 

Cumhurbaşkanlığı Forsu

Cumhurbaşkanlığı Forsu

Görünen köy kılavuz istemezmiş. Cumhurbaşkanlığına  sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan aday olursa kazanır.  Vatandaş olarak bunu ben gözlemleyebiliyorum. Siyasi partiler, adına aydın dedikleri yazarlar çizerler, meydanlarda televizyonlarda sürekli bir şeyler söylüyorlar. Her şeyi çok iyi biliyorlar. Seçim çalışmaları sırasında herkes her şeyi söyledi, söylenmeyen kalmadı. Sonuçlar ise ortada. Elektirikler kesilmiş, kedi trafoya girmiş, şu olmuş bu olmuş. Olmasa ne olacakmış ki toplasan %50 etmiyor CHP ve  MHP‘nin oyları.

Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var, matematik denilen bir şey de var. Eğer vatandaşı kandırmıyorsanız, söylediklerinizin doğru olduğuna inanıyorsanız CHP ve MHP ortak bir aday bulsunlar ve seçime öyle girsinler. “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”. Ortak bir aday belirlemek, biraz fedakarlık yapmak çok zor olmasa gerek. Çünkü bunu yapmazsanız bu seçimi de kaybedeceksiniz. Meydanlarda hakarete varan söylemlerinizle bir yere varılmadığı gün gibi ortada. Sadece seçimi kaybetmekle kalmıyorsunuz trajı komik durumlara da düşüyorsunuz.

Bir vatandaş olarak diyorum ki; CHP, MHP ve diğer partiler, ortak bir aday gösterin biraz da siz vatan için fedakarlık yapın. Cumhurbaşkanlığı seçimine ortak adayınızla girin. Yoksa da seçime falan gerek de yok, boşuna seçim masrafları için hazineden para çıkmasın. Hiç olmasa o parayla üniversite,  köprü, baraj bir şeyler yapılsın da vatandaş faydalansın.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 24 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.