CHP’ye açık mektup

Sıradan bir vatandaş gözüyle etrafımda gözlemlediklerim ve  esnaflar arası yapılan sıradan siyasi sohbet ortamlarından edindiğim izlenimler, CHP’nin 4 yıl sonrası yapılacak olan genel seçimlerde de iktidar olma şansının  çok zor olduğu  görünüyor. Vatandaş gözüyle Kemal Kılıçdaroğlu’nun beyefendi bir insan, dürüst, çalışkan olduğu konuşuluyor ancak, bu meziyetleri yeterli gelmiyor olacak ki %25,5 oy oranına tekamül etti. Bu da demek oluyor ki sadece bu meziyetler yetmiyor. Tabi ki bu seçim sonuçları neticesinde genel başkanlığı da sorgulanır oldu, ama bence yine bir vatandaş gözüyle çare genel başkanı sorgulamak ya da değiştirmek değil, ne yaparız da oy oranımızı artırabiliriz olmalıdır.

Vatandaş gözüyle CHP çalışmıyor ya da bu çalışmalar yeterli gelmiyor. Halk TV’de  sürekli olarak AKP ve AKP karşıtlığı muhabbetleri vatandaşı baydı ve zaten bu kanalı açanlar Cumhuriyet Halk Partisi sempatizanı siz hiç bir şey anlatmasanız da size oy veren bir kesim. Bir de babadan Halk partiliyik diyen gurup var onlarda gözü kapalı oyunu size verir, veriyor da zaten. Ya diğerleri, köy kahvesinde oturan Mehmet ağa, o sizi duymuyor ki, sesinizi ona duyuramıyorsunuz.

İşte seçim oldu bitti, bir tane CHP’linin  ‘selamü aleyküm’ deyip de ‘esnaf kardeş nasılsın’ kelamını duymadım ki ben epeyce büyük bir şehirde yaşıyorum. Artık köylerde mi gezdiler orasını bilmem. TV’lerde biz sahadayız vatandaşın derdini biliyoruz diyerek konuşan millet vekillerini de hayretle izliyorum.

Bence yapılması gereken vatandaş ile bire bir irtibat kurmak ve bu irtibatı hemen yarın sabah başlatmak. Bu iş nasıl olur, çok masraflı mı olur orasını bilmem ama yapmak lazım. İl ve ilçe örgütlerine istihdam yaratılabilir ya da istekli, gönüllü kişiler bulunabilir. Bu öncülüğü yapan kişiler kovulabilir, hakaret de duyabilir ama bir sonraki seçime en azından milletvekili adaylarına seçmen hakkında bilgiler sunabilir. Benim gözlemlediğim CHP’nin en azından alt kadroları vatandaşın tanıdığı, konuşup samimice sohbet edebildiği kişiler olmalıdır. Seçimden seçime siyah takım elbiseli biri önde, arkasında eli broşürlü kişiler ve ‘ben milletvekili adayı x kişi, bana oy verin’ demekle sanırım kazanmak bir hayalden öteye geçmeyecek.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 148 defa

Kategori: Haberler

Yayınlanma Tarihi: 04 Kasım 2015

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.