Chat sohbet arama hacimleri

Sizlere bu yazımda google arama motoru üzerinden chat ve sohbet kelimelerinin aylık olarak kaç kez arandığı hakkında bilgiler vereceğim. Bu konuya vakıf olan site yöneticileri ve webmastr arkadaşlar çok iyi bilir ki, bu iki kelime ile google de ilk sayfada olmak büyük bir başarıdır. Bunun nedeni ise arama hacmiyle doğrusal orantıdan bile yüksek olan arama sonuçlarıdır. Yani demek istediğim şu; ortalama olarak ayda bin kez “kitap” yazarak aranma yapılıyor ise buna karşılık bu arama terimini yazdığınızda karşınıza 5 bin tane sonuç çıkabiliyor. Özellikle sohbet ve chat kelimelerinde bu oran çok daha fazla görülmektedir. Bunun nedenleri ise saymakla bitmez, çok ama çok kötü bir yazı bile olsa google o yazıyı 500. sayfasında bile sizlere sunabilir. Yani şu anki okuduğunuz yazı muhakkak ki arama motorunun hafızasının bir yerinde olacak ve arama yapan kişiye sonuç olarak gösterilecektir.

Bu bilgiler ışığında şimdi sizlere chat ve sohbet kelimelerinin google de ayda kaç kez arandığını aşağıda göstereyim.

  • Chat, bir dünya dili olan İngilizce’nin hemen hemen herkese öğrettiği bu kelimenin aylık aranma hacmi tam 2.240.000 evet tam iki milyon iki yüz kırk bin kez ayda bu kelime aranıyor. Bu kelimenin bu kadar çok aranma nedeni ise hemen hemen her ülkede bu kelimenin karşılığı sohbet olduğu içindir.
  • Sohbet, Türkçe dilini kullanan Türkiye ve yurt dışından arama yapanların kullandığı bir kelimedir.  Bu kelimeyi de ayda 368.000 kişi google arama çubuğuna yazmakta ve kendisine uygun bir sohbet sitesi aramaktadır.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 213 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 2014

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.