Chat Sitesi İçin Google Reklamları

Artık olmazsa olmazlar arasına giren ve hayatımızın her anında isteyerek ya da istemeden de olsa karşımıza çıkan reklamlar, İnternet ortamında da mevcut ve hatta google reklamları çok ama çok etkili bir şekilde karşımıza çıkıyor. Sohbet sitelerinden herhangi birisine girmiş bulunan bir kullanıcı bilgisayar hafızasını sıfırlama ise her an karşısına bir chat sitesi reklamı çıkabilir. Üstelik öyle de güzel reklam butonları hazırlanıyor ki ister istemez merak uyandırıyor.

Bu olay farklı kategoriler için de aynı, Google duyarlılık gösteriyor ve karşınıza sizin meraklı olduğunuz konu her ne ise o türde bir reklam uygulaması ile karşılaşıyorsunuz. Örnek verecek olursak araba, eğer bir araç araştırması yaptıysanız karşınıza araba ile alakalı reklamları çıkarıyor. Tabi ki bu olay sadece Google adwords reklamları için geçerli ve de Google adwords reklamlarını her web sitesi kullanmıyor, kullanamıyor. Belirli kriterlere uymak gerekiyor yoksa google bu hizmeti vermiyor. Bu konu site sahiplerini üzüyor olsa da yapacak bir şeyde olmadığı için onlarda başka reklam firmalarının reklamlarını yayınlamak zorunda kalıyor.

Chat sitesi sahipleri ziyaretçi çekmek adına farklı yöntemler izleseler de en çabuk ziyaretçiyi reklamlar vasıtası ile buluyor. Bu konu da tartışmaya açık tabi ki, reklam olayı durunca ziyaretçi sayısı da hemen farklılığını gösteriyor. Elbette ki en güzel ve en sağlam yöntem web sayfalarını kelime bazında ilk sayfalara çıkarabilmek ama bu da çok ama çok zor bir olay. Bunu başarabilmek bilgi, sabır ve emeğin maxsimum düzeyde olmasını gerektiriyor. Böyle bir özveride bulunmak ya da bulunmamak, işte bütün mesele de bu karmaşık denklemde yatıyor. Ya güügle reklamları ya da sabır, özveri.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.