Beren Saat

Beren Saat

Beren Saat

Beren Saat Türk oyuncu, 26 şubat 1984 Ankara.

İlk öğrenimini bitirdikten sonra Ted Ankara Koleji ve daha sonrada Başkent Üniversitesinde ihtisas yapan Beren Saat, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Türkiye’nin Yıldızları adlı bir yarışma programına katılıp ikinci seçilmiştir. Bu yarışma da oldukça ilgi gören Beren Saat  Tomris Gritlioğlu’nun ve kardeşinin gözünden kaçmamış ve bir anda TV dizilerinin aranan yıldızı olmuştur.

Bir çok sinema filminde başrol oynayan güzel oyuncu, Aşk-ı Memnu  dizisiyle bir çok ödül almış ve bu diziyle şöhreti yakalamıştır. Aşkı Memnu dizisinde Bihter rolünde kocasını aldatan bir kadın rolünü başarıyla oynamış bir anda bütün Türkiye’de adından en çok söz ettiren sanatçı olmuştur.

Revenge dizisinden Türkçe’ye uyarlanan “İntikam” dizisine 2013 yılında başlamış yaz sezonu dolayısıyla çalışmalara bir süre ara verilmiştir. Önümüzdeki sezonda yine İntikam dizisindeki Yağmur [Derin] rolüyle izleyicilerin karşısına çıkacaktır.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 248 defa

Kategori: Biyografiler, Genel

Yayınlanma Tarihi: 23 Ağustos 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.