Sohbet Girişi chat

kullanıcı
sifre

Barbaros Afrika’ya gidiyor

   

Barbaros Türk Deniz

Barbaros Türk Deniz

Türk Donanması Afrika kıyılarına 4 savaş gemisi gönderiyor. Barbaros Türk Deniz görev grubu 148 sene sonra ümit burnunu geçecek. Bu gün Gölcük’te düzenlenen törenle yarın Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde  4 savaş gemisi ile geçiş yapacak Ege, Akdeniz ve daha sonra ümit burnuna doğru rotasını değiştirecek. Bütün Afrika kıyılarını dolaşacak. Haziran ayına kadar görev yapacak 711 personeli aileleri de törenle yolcu etti.

Bugün yani 17 Mart 2014 tarihinde Gölcük’te Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele‘nin  de katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, ‘Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’ ile yapılacak  102 gün sürecek olan seyir sırasındaki ziyaret ve tatbikatlarda neler yapılacağı hakkında bilgi verildi.

Tuğamiral Ali Murat Dede komutasında görev alacak olan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu’nda Milgem Projesi ürünü Milli Gemi TCG Heybeliada Korveti (F-511),  TCG Gediz  (F-495), TCG Oruçreis (F-245) ve TCG Yb. Kudret Güngör  (A-595)  lojistik  gemisi görev alacak.  Gölcük’de Donanma Komutanlığı’na ait Poyraz Rıhtımı’nda bulunan gemilerde hazırlıklar devam ederken, gemilerin 17 Mart’ta Gölcük’ten uğurlanacağı, 18 Mart’ta da Çanakkale Boğazı’ndan tören geçişiyle  102 gün sürecek olan seyre start verileceği açıklandı.

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 13 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2014

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.