Altın Fiyatları

Altın fiyatları araştırması yapanlar için önemli bir bilgilendirme yapmak istedim, en azından bilgi sahibi olmanızda hiç bir sakınca yok. Yüzyıllardır en önemli yatırım kaynaklarından birisi olan altın yatırımcısına daima kazanç sağlayan, değerini asla kaybetmeyen uğrunda canlara kıyılan bir ziynet eşyası olarak da kullanılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber altına olan yatırımlar azımsanmayacak derecede artmıştır. Artık  parası olanlar için altın alıp satmak da oldukça kolaylaşmıştır. İki çift bilezik alıp yastık altına koyup yıllarca saklamak huyundan vazgeçememiş olsak da, altına yatırım yapmaktan asla vazgeçmemiş bir milletiz.

Günümüzde altına yatırım yaparak, günlük alış ve satış yapmak sadece klavyedeki bir kaç tuş yardımıyla sağlanabilmektedir. Bankada bir hesap açıp, bir de şifre aldınız mı gerisi sizin  elinizde, altın fiyatları ne kadar oldu, altın fiyatları artacak mı bu ve buna benzer arama sorguları ile sizde kendi çapınızda bir finans uzmanı bile olabilirsiniz. Ancak, İnternet üzerinde araştırmalar yaptığınızda önünüze çıkan her yazıya, her makaleye inanmamanızı da tavsiye ederim. Bu konuya gerçekten vakıf kişilerin öngörülerini elbette göz önünde bulundurun, fakat, son zamanlarda öyle enteresan web siteleri kurulmuş ki, resmen  hayal mahsulü tavsiyelerde de bulunmaktan vazgeçmiyorlar. Siz kendi öngörünüzü asla yabana atmayın, hislerinize mutlaka kulak verin.

Altın fiyatları başlıklı yazımın asıl konusu google arama motoru üzerinde yapılan sorgulamalarda görülen rakamlar. Dikkatimi çektiği için böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Neden mi? bakın şimdi size aşağıda aylık aranma hacimlerini vereceğim.

Google arama  butonuna altın fiyatları yazarak araştırma yapan kişi sayısı ayda tam 2.740.000 kişi evet evet yanlış okumadınız tam iki milyon yedi yüz kırk bin kişi bu araştırmayı yapıyor. Nüfusumuz yaklaşık 80 milyon ise varın siz hesap edin yüzde kaçımızın böyle bir yatırım yaptığını. Ayrıca önemli bir notu da eklemek isterim;  bu araştırmayı yapan kişilerin IP yani aypi denilen adresleri de şu anda  belirli kurumlar tarafından istense anında tespit edilebilir. Yani siz deseniz de benim altınım yok, pek de inandırıcı olacağını zannetmiyorum. Gerçi kime ne, zaten kimseleri de ilgilendirmez ama, yine de bilginiz olsun istedim.

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 131 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2016

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.