10 Kasım saygıyla anıyoruz

           
Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Milli mücadelenin kahramanı, bağımsızlığımızın mimarı ve daha bir çok övgüyü hak eden Mustafa Kemal Atatürk’ün  10 Kasım ölüm yıl dönümünü  saygı ve rahmetle anıyoruz. Dünyanın takdir ettiği  kumandan ve siyaset adamı için söylenebilecek o kadar çok söz var ki,  sıradan bir web sayfasında bunları yazmak, anlatmak olanaksız gibi bir şey.

Bütün olanaksızlıklara rağmen vatanımızı düşman işgalinden kurtaran, yaptığı devrimlerle çağdaş bir ülke seviyesine getiren Atatürk 10 Kasım 1938 de saat dokuzu beş geçe ebediyete intikal etti. Cenaze merasiminde bütün ülke gözyaşlarına boğuldu. Dünya liderlerinin bir çoğu cenaze merasimine katıldı.

Aradan uzun yıllar geçse de  kurduğu Cumhur,yetin temelleri sayesinde dimdik ayakta dünyanın saygın ülkeleri arasında yerini korumaktadır. Belirli bir çevre tarafından sürekli yaptıkları eleştirilse de, O’nun kısacık hayatında başarabildiği işleri şu an için yapabilen bir lider de gelmemiştir. Saygı ve rahmetle anıyor, yokluğunu her zaman derin bir üzüntü ile içimizde hissediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.