Webcamda Chat

            Whatsapp'ta Paylaþ

webcam Bu gün sizlere webcam nedir? webcam da chat nasıl yapılıyor kısacası kameralı sohbet sitelerinden biraz bahsetmek istiyorum. Yazımın hemen başında da şunu belirtmek isterim webcam sohbet sitesi de, Türkiye ve dünya genelinde kullanılan bir görüntülü sohbet sitesidir. Bu site hakkında,  kameralı sohbet site tanıtım yazılarımda daha sonra bilgilendirme yapacağım.

Bilgisayar kullanmayı bilenler,  yıllar önce, MSN (şimdi skype oldu)  adındaki bir proğramda,  hem günlük işleri için hemde arkadaşları ve tanıdıkları ile iletişim kuruyorlardı.  Sohbet siteleri (Mirc) henüz bu kadar gelişmemişken ve bu denli sayıları artmamışken, MSN de iletişim kuruyorlardı. Ve o yıllarda henüz bilgisayarlarda kamera yoktu, ilave ekipman olarak takılıp kullanılıyordu.  Özellikle Mirc proğramlarında yeni arkadaşlıklar kurulurken, özel konuşabilmek için MSN adresi istenirdi. Hatta MSN adresi vermek yayınlamak yasaktı. Fakat yinede bir şekilde bu adresler verilir ve oralarda kameralı sohbet imkanları olurdu. Webcam o tarihlerde bu şekilde kullanılırdı.  Türkiye’de webcamla tanışmamız o tarihlerde oldu. Dünyadaki webcam sohbetleri o kadar hızlı olarak ilerliyordu ki, bir anda özellikle youtube de webcamda  soyunan, sexi danslar yapan bayanların videosu milyonlarca kullanıcı tarafından tıklanma rekorları kırdı.

Daha sonra,  Rus bir lise öğrencisi rulet chat isminde bir program geliştirdi ve kısa zamanda on binlerce kullanıcı sayısına ulaştı. Özünde kameralı sohbet imkanı sunan bu programda, rast gele chat yapılıyor, müzik, vb eğlence ortamları sunuluyorken, birden insanlar webcam da bayan kullanıcıların cazibesiyle tanıştı. Webcamda sex, bu sektörde bir kazanç yolu olarak ortaya çıktı. Tabiki yıllar geçtikçe kameralı sohbet siteleri çoğaldı, farklı eğlence ortamlarınıda beraberinde getirse de, webcamda sex ilk sırayı aldı. Yetişkin içerikli kameralı sohbet siteleri kuruldu ve kurulmaya devam ediyor. Bu sitelerde, görüntülü sohbet sitesinde çalışan bayanlara özel ayrıcalıklarla iş imkanları doğdu. Yetişkin içerikli sitelerde ücret karşılığı online olan bayanlara rastlamak, artık çok normal bir durum oldu. Elbetteki bir çok kameralı sohbet sitesi de çok ciddi, seviyeli bir yönetim sergilese de yetişkin içerikli chat sitesinin sayısı da oldukça fazladır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.