Üyeliksiz sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Sohbet edebilmek için üyelik şartı aramayan chat siteleri bu işi sadece bir hobi olarak yapmaktadırlar. Son yıllardaki traji komik bir şekilde hızla artan sohbet siteleri, gelişmiş teknolojiye ayak uyduramadıkları için bu sektörden para kazanamamaktadırlar. Çok eskiden İnternetin ülkemize yeni yeni geldiği yıllarda kurumsal chat siteleri vardı ve bunlar para da kazanabiliyorlardı. Üyelik şartı aranmadan bedava sohbet hizmeti bu sektördeki aşırı çoğalmanın bir sonucu olmuştur.

Resimde Üye olmadan bedava sohbet eden bir bayan görülüyor

Resimde Üye olmadan bedava sohbet eden bir bayan görülüyor

İnternet deki kişisel veya kurumsallaşmış web siteleri, sitelerin değerini ölçmeye yarayan üyelik konusunu hiç de göz ardı etmemektedirler. Bende isterim sitemizin milyon tane üyesi olsun, ama çok zor bir iş bu. Üye kazanabilmek için sitenizin içeriği çok önemlidir. Özellikle link verme siteleri, mp3 indirme siteleri ya da buna benzer siteler üye bulmakta pek zorlanmıyor. Çünkü, zaten yasal olmayan bir işi yapıyor bir çoğu. Örneğin mp3 indir, telif hakkı vermedikleri için yasal bir iş yapmıyorlar. Ama, diyelim ki yeni bir şarkı çıkmış, çok seviliyor. Hemen böyle bir siteye giriliyor, şarkıyı indirecek ama orada bir buton hemen önüne çıkıveriyor, üye ol. E vatandaş da mecbur üye oluyor. İşin aslı o linki veren de suçlu, indiren de. Üstelik üye olarak bir de açık adres veriyorlar.

Sohbet sitelerinde böyle bir olayda olmadığı için, yani siteye giren bir kişinin her yerde bulabileceği chat imkanı olduğu için,  üyeliksiz, bedava sohbet imkanı bulunuyor. Burada da alan razı veren razı, zaten katılımcı hiç bir şey vermiyor. Sadece site sahibi sunucu kirası, reklam giderleri gibi paraları cebinden ödemiş oluyor.  Tabi ki çok büyük, dünya çapında kameralı chat siteleri ya da bunlara benzer siteler var ve bunlar üyelik şartı da istiyor aidat ücreti de istiyor.

One Comment

  1. ben murat mersinden bayan kuaforuyum yas 24
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 05064942008

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.