Trsohbet sitesi

            Whatsapp'ta Paylaþ

Türkiye’nin en büyük sohbet platformlarından birisidir. Google aramalarında sürekli birinci sayfanın en başında kendisini gösteriyordu. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü, artık sıralamada görünmüyor. Birden bire neden sıralamadan düştü detayını bilmiyorum ama ya  google tarafından banlanmıştır ya da filitre cezası almıştır. Sonuç olarak geri planlara düştüğü kesin gibi. Hiç bir web sitesi bu duruma düşmek istemez elbette. Çok emek isteyen bir iş sonuçta. Yıllarca uğraşırsınız, adım adım çıkarsınız, birde bakmışsınız siteniz sıralamalarda hiç görülmüyor.  Bence iyi bir sohbet sitesiydi. Gerçi halada öyledir de işte sıralamadan düşmek hiçte hoş sonuçlar doğurmuyor.

Bir web sitesinin üst sıralara çıkması kadar, oradan gerilere düşmesi  de bilerek ve ya bilmeyerek yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Googleyi aldatmak bir süre mümkün olsa da eninde sonunda bunun farkına varıyor ve gereken cezayı hemen kesiyor.  Wikipedia sitesini örnek alalım,  her zaman lider, her zaman en üstte yerini koruyor. Şimdi diyeceksiniz ki o başka bir şey bu başka bir şey.  Sonuçta web sitesi en ufağından en büyüğüne kadar google gözünde web sitesi. Burada web site yöneticilerinin yaptığı hatalar bazı sonuçları doğurmaktadır. Nedir bu hatalar derseniz, bence saymakla bitmez. Fakat bunların yanında en kötüsü de sizin bilginiz dışında gelişen olaylardır. Siz 4 dörtlük yaptığınızı düşünürsünüz de, bilmeden bir şeyleri yanlış yapıyorsunuzdur.

Şimdi ben bu konuda biraz fikir sahibiyim, nasıl derseniz? bende filitre cezası aldım, sayfalarım ilk 500 de çıkmıyordu. Neydendir, nasıldır uzun araştırmalar sonucunda çok kısa süre önce normal seyrine döndü sitemiz. Bu nedenleri sizlere anlatmam pek bir şey ifade etmeyeceği için sadece şunu belirteyim;  google yi hiç kimse aldatamaz, eninde sonunda yakalar ve cezayı keser. Trsohbete ne oldu derseniz, bence yakalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.