Suriye operasyonu


Suriye’ye koaliyosyon güçleri operasyon düzenlemek için hazırlıklarını sürdürüyor. Medya  dünyayı bu operasyona hazırlıyor. Her TV kanalında Suriye operasyonu hakkında belli senaryolar üstünde konuşmacıları konuk ediyor
. Sonuç ne olur bilinmez ama durum operasyon yapılacak gibi. Rusya’ile aralarında sorun çıkar mı? Lazkiye’de ki Rus üssü  ve bu üssün Ruslar tarafından boşaltılması mı söz konusu oldu. Operasyon olursa Suriye’de  sorunlar bitecek mi
yoksa Irak gibi  yıllarca sürecek bir iç savaş mı başlayacak. Türkiye operasyon için hazırlık yaptı mı, sonuçları hakkında bir senaryosu var mı, sorulacak soru çok tabi ki. Devlet büyükleri eminim bütün hazırlıkları yapmış, sonuçları için gereken önlemleri de almıştır. En azından biz halk olarak böyle düşünüyoruz.

Savaş elbetteki korkunç bir şey, inşallah bir savaş çıkmadan diplomasiyle bu sorun çözülür demekten başka yapacak bir şey yok.

Yazar: kaRnaK

Görüntüleme: 216 defa

Kategori: Genel, Haberler

Yayınlanma Tarihi: 28 Ağustos 2013

Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.