Sohbet sitelerindeki yanlış etiketler

            Whatsapp'ta Paylaþ

Her gün sayısı artan sohbet siteleri ziyaretçi sayısını artırabilmek adına farklı içerikleri web sayfalarına ekliyor ve çoğunlukla hatalı etiketleri bilmeden kullanıyor, iyilik yapayım derken  de resmen kendi kendisini baltalıyor.  Evet özgün içerik ekliyor belki, bu da tartışılır da o konuya girersem konu çok uzar, başka bir yazımda onu da paylaşacağım zaten. Ben de bu hatayı yapanlardan birisi olarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. En azından bu işe yeni merak satanlara belki bir faydam olur, belki diyorum çünkü, bir seo uzmanı değilim, sadece gözlemlerimi sizlere aktaracağım, yapıp yapmamak size kalmoş bir şey. Kafanıza yatarsa uygulayın, yoksa da bildiğiniz yolda devam edin.

Özellikle bu sektörde çok çılgın bir rekabet sürüp gidiyor, bilen bilmeyen açmış bir sohbet sitesi ekle babam ekle, yaz babam yaz uğraşıp duruyor. Üstelik aranma hacmi en yüksek olan chat ve sohbet kelimelerine yönelik yazılar yazıyor ve bu kelimeleri de etiket olarak kullanıyor. Kusura bakmayın bu lokmayı öyle üç beş yazıyla, hatta dünyanın en güzel makalesini yazsanız da size yedirmezler, öyle basit bir olay değil bu. Çok fonksiyenel bir çalışma gerektirir, ben henüz formülünü bulamadım ama en azından böyle rekabeti yüksek kelimeleri de etiketlerimden bile sildim.

Peki ne yapmak lazım derseniz, tek kelimelik yüksek aranma hacmi kelimeler ile uğraşmamak lazım, en azından ben öyle yapıyorum. Üç hatta dört kelimelik etiketler ile ufaktan bir piyasaya giriş yapmak lazım. Sonraları iki kelime olabilir ki iki kelime ile de yükselebilmek çok zor. Bu işin ne kadar zor olduğunu öğrenmek de aksine çok kolay. Google kelime planlayıcısı adresine tıklayın ve burada kelime analizlerini yapın ki sizlerde en azından ne ile savaştığınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.