Sohbet odaları nasıl olmalı

            Whatsapp'ta Paylaþ
sohbet odasından bir görünüm

sohbet odasından bir görünüm

Sitemizdeki sohbet odalarından bahsetmek istiyorum. Başkalarının ne yaptığı değil bizim ne yaptığımıza bakmalıyız. Kullanıcı nickleri genel ahlak kurallarına uygun olmalı. Kanal genelindeki yazışmalar saygı çerçevesi içerisinde olmalı.  Unutmayalım ki,  davranışlarımız ve konuşmalarımız aldığımız terbiye ile orantılıdır. Kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri sizlerde başkasına yapmamalısınız.

Sohbet ederken kibar bir üslup kullanmalıyız. Lanlı lunlu konuşmalar genel odalarda yapılmamalıdır. Samimi olduğunuz dostlarınızla özel odalarda nasıl isterseniz konuşabilirsiniz. Siyasi sohbetler ve maç muhabbetlerini de yine özel odalarda yapmalıyız. İnsanlar zaten reel hayatta bu tip muhabbetlerden bıkıyor, biraz olsun eğlenebilmek için chat sitelerine giriyor. Bu yüzden lütfen kurallara uymaya özen gösterelim. Operatör arkadaşlara yardımcı olmalıyız. Çünkü onlar sohbet akışının seviyeli bir şekilde sürmesi için fedakarca çalışmaktadırlar.

Chat sitelerinde olası lamer saldırılarında ortamı gerecek konuşmalardan uzak durmalıyız. Unutulmamalıdır ki sitedeki yöneticiler de bir insandır. Sürekli bilgisayar başında olmayabilirler. Yine olası sorunlar için #Help kanalına girip oradaki arkadaşlardan yardım alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*