Rakip sohbet siteleri

            Whatsapp'ta Paylaþ

Aslında rakip de demek doğru değil, istenilen hedefe ulaşmak için yaptığımız araştırmalar sonucunda her an karşımıza çıkan başarılı sohbet siteleri desek daha doğru olur.  Siteniz için istediğiniz hedef noktası google arama motorunda 1. sayfa ise mecburen sizde 1. sayfa yada ilk sayfalardaki sizinle aynı kategoride ki sitelere çokça rastlıyorsunuzdur. Ve yine ama meraktan ama bu siteler neler yapmış da nasıl 1. sayfada çıkıyor sorularına cevaplar arıyorsunuzdur.

Özellikle sohbet sitesi sahipleri benim kanımca daha da çok araştırmalar içerisinde mücadele ediyorlar. Çünkü, sonuçta chat sitesi gelir getirecek bir site değil, sadece hobi kendini patlatsa sunucu kirası İRC gideri belki  belki reklam geliriyle de site sahibine az bi miktar kazanç sağlar, ötesi de yok. Bu konu çok derin bir konu olduğu için ben sadece sizlere gözlemlediğim bazı detaylardan bahsetmek istiyorum.

Rakip siteleri analiz ettiğimde ilk sayfada bulunan sohbet sitelerinin baclink sayılarının oldukça yüksek olduğunu gördüm. Zaten bir çok seo uzmanı da bu konu hakkında bilgiler veriyor. Aşırısı zarar ortası karar bir ince ayar istiyor.

Strong etiketi, bilmeyenler için söylüyorum, konu içerisinde koyultulmuş etiketler. Yine rakip siteleri detaylıca inceledim, Özellikle 2. ve 3 ve hatta 4. sayfada ki sitelerde farklı metodlar uygulanmış, kimisinde hiç strong etiket ve ana sayfaya link verilmemiş. Ama. diğer bir sitede bolca koyultulmuş etiket ve ana sayfaya link verilmiş. Bunların hangisi doğrudur derseniz şahsen ben kesin olarak bilmiyorum. Şunu da diyebilirsiniz, illegal yöntemlerle sıralamalarını yükseltiyorlar,  evet bu da bir yöntem ancak ben yerini uzunca bir müddet koruyan siteleri baz alarak bu gözlemleri yapıyorum. Yoksa bende biliyorum bu kategoride bir çok hileli, illegal yöntemler kullanıp 1. sayfaya çıkmış siteleri ama, şunu da gayet iyi biliyorum ki, bu yöntemleri kullanan siteler yerlerini koruyamıyor ve hatta google sıralamadan bile kaldırıyor.

Bu yazıyı yazmamın sebeplerinden birisi de bu strong etiketi, bu sayfada kullanmayacağım ve sabırla aylarca da olsa girişlerden takip edeceğim. Malum bizim seo ücreti ödemek gibi bir lüxümüz yok, yaşayarak öğreneceğiz, bir çok şeyi öğrendiğimiz gibi bunu da izleyip, tahlil edip ona göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Not olarak şunu da belirteyim, sadece bir yazıyla ya da  seo denilen derin denizin bir yöntemiyle sıralamada yükselmek bir hayal, bunu da belirtmek ve bilgim dahilinde olduğunu anımsatmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.