Paralel Sohbet Siteleri

            Whatsapp'ta Paylaþ
Chat

Chat

Son günlerde paralel kelimesi gündemden hiç düşmüyor.  Bir sohbet sitesi olarak siyasetle pek bir ilişkimiz yok. Biz sohbet kelimesinde google de üst sıralara çıkabilmek için web sayfamızda chat, sohbet odaları gibi blog yazıları yazmaktayız. Bunun yanı sıra ansiklopedik bilgiler içeren konularımız da oldukça fazla ve ziyaretcilere doğru bilgi verebilmek için farklı kaynaklardan yararlanmaktayız. Bunu anlatmamın sebebi ise şu, dünya üzerinde milyonlarca chat sitesi bulunmaktadır. Türkiye’de de bu oranda fazladır. Tek fark Türkiye’de   chat kelimesinin karşılığı olan sohbet domainleri için web sayfalarına konular eklenmektedir. Paralel sohbet siteleri dememin sebebi de bu. Bu sitelerin tek amacı katılımcı sayılarını artırmak ve bu platformda iyi bir yer edinebilmektir.

Bu işle iştigal eden hemen hemen herkes de bilir, içerik olarak birbirlerine çok yakın konuları sitelerinde farklı versiyonlarda sunarlar. Örnek verecek olursak “İstanbul Chat” bu başlık altında binlerce makale, yazı, veya bir şekilde yazılmış içerikler bu birbirine çok yakın paralel sohbet sitelerinde mevcuttur.

İşin özünde katılımcı sayısını yükseltmektir. Fakat, diyelimki 100 tane sohbet sitesi var, Her birinde de 2 ya da 5 user olsun. Bu siteleri gein bir çatı altında toplanalım, birleşelim çoğunluğu yakalayıp güzel bir platform oluşturalım desem eminim bütün site sahipleri bu işe yok diyecektir. Nitekim böyle de bir çalışmam olmuştu vede yok demişlerdi. Durum böyle olunca aynen başlıktaki gibi paralel sohbet siteleri olarak, birbirine çok yakın içerikler ekleyerek özünde aynı amaca yönelik çalışmalara devam edilecektir. Bu işten de tek kazançlı çıkacak olan bu sitelere sunucu desteği veren firmalar olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*