Örnek sohbet sitesi yazıları

            Whatsapp'ta Paylaþ

Sohbet sitesi olanlar, eminim sürekli araştırma içindesiniz. Acaba sohbet kelimesi ile ilgili ne yazsam da okunsa, hit sayılarım yükselse diye bu konuyla alakalı yazılara bakıyorsunuzdur.  Sizlere bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. İlk önce yapmanız gereken Google analytics kullanmayı muhakkak öğrenmelisiniz. Mesela ben siteme özellikle sohbet sitesi sahibi olarak gelenleri biraz olsun anlıyorum. Nasılmı? muhtemelen sohbet ya da chat ile alakalı bir yazıya geliyor ve site içerisinde en az 10 tane yine bu yazılara benzer sayfaları geziyorlar. Tabi ki yazdığım yazıların bir çoğu üst sıralarda çıktığı için, bu yazılardan esinlenip kendi sitelerine içerik ekliyorlar. Kopya yapıp sitesine yapıştıranlar da var, biliyorum ve teşekkür ediyorum, sıkıntı yok.

Örnek bir sohbet yazısı nasıl olmalı derseniz; bence bunu bilen yok, sadece İngilizce kelimelerle süslenmiş yazılar ve video anlatımları var. Kesin bir bilgi yok olamazda zaten. Eğer google böyle bir karmaşık yapıya sahip olmasa, denklemi çözülebilse herkes çıkar ilk sayfaya artık nasıl çıkacaksa bilemiyorum. Ama benim gözlemlediğim şu, kopyala yapıştırla hiç bir numaranız olmaz, hatta siteniz eninde sonunda filitreye takılır. Bir de önemle şunu belirtmek isterim, 1.sayfadaki sohbet sitelerine bakıp, bakıp moralinizi bozmayın. Hatta mümkünse o araştırmaya bile girmeyin. Siz önce kendi işinize bakın.

İyi bir chat makalesi için yapmanız gereken bu konuyla alakalı fazla içerik olmayan bir konu bulmanız gerekiyor.  Bunu nereden bulacağım derseniz, işte o da ciddi bir sorun. Çünkü, webmastırlar bu kelimede üst sayfalara çıkabilmek için en ufak ayrıntıyı bile konu başlığı yapabiliyor, hemen sitesine ekliyorlar. Ama, olmaz diye bir şey yok elbetteki yazılacak konular vardır. Burada önemli olan üç satır yazıyla laletayn bir içerik olmamalı. Yine benim araştırmalarım, gözlemlerim neticesinde örnek bir sohbet makalesi en az üç yüz kelimeden oluşmalı. Burada hemen şunu diyebilirsiniz “ya şu sitedeki yazı üç satır ama 1. sayfada” sen geç onu, o işin içinde elvani türlü iş vardır. Sen doğal yollardan yükselmeye bakacaksın.  Tabi ki bu anlattıklarıma eklenebilecek bir çok detay da mevcuttur. Ben olayın sadece çok ama çok küçük bir penceresinden baktım. Site sağlığı,  güncel içerik  gibi daha yüzlerce detayı da unutmamak gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*