Light chat

            Whatsapp'ta Paylaþ

Light chat sohbet siteleri için can simidi oldu. Uzun yıllardır mırc kullananlar bilirler, web sitesinden sohbet girişine bağlanmak FlaxChat programı ile yapılıyordu. Jawa tabanlı bir program olan Flaxchat, giriş esnasında biraz yavaş kalıyordu. Gerçi bu yavaşlık saniyeler bazında bir olay ama malum devir hızlı olmayı gerektiriyor artık. Flaxchat’in kendine özgü bir çok özelliği olsa da bu yavaşlığı dolayısıyla sisteme giriş yapanlar ve bu zaman aralığını çok ağır bulanlar sohbet odalarına bağlanmadan geri çıkıyorlardı.

Son bir kaç yıldır kullanıma giren Light sohbet, hızlı olması dolayısıyla çok beğenildi ve kullanıcı sayısı gün geçtikçe artarak çoğalmaktadır. Sadece  siteleri değil, özellikle kameralı sohbet sitelerinin kullandığı bu program oldukça basit kullanımıyla da ilgi görmektedir. Ücretli  sürümlerinin olduğu gibi ücretsiz uygulamaları da mevcuttur. Web bilginiz varsa kendiniz, yok ise  shell firmanızla irtibat kurarak sitenize uygulatabilirsiniz.

   Light sohbet sayesinde, web sitenize giriş yapan bir kullanıcı, sohbete giriş butonuna basarak çok kolay ve zaman almadan sistemde aktif olabilir. İlk olarak ekrana küçük bir kutucuk çıkar, bu kutucuğa dilerseniz rumuz yazar dilemezseniz direk girişi basarak sohbete katılabilirsiniz. Nick tablama yani sohbet odasındaki  bir rumuzun ilk harfini yazıp, sağa ve sola ok olan tuşa basarak tamamını yazabilirsiniz. Smiley gönderebilir, ekran rengini değiştirebilirsiniz. Bunlara benzer bir çok uygulamasıyla Light sohbet sitenize oldukça faydalı olacak bir sistemdir.  Crome’de direk çalışır, explorer de adope flash player eklentisi kurmanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.