Kameralı sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Kameralı sohbet sitesi,  Tex tabanlı yazılı chat sistemleri günümüzde hala popüler olsa da,   yavaş yavaş kameralı sohbet siteleri sanal dünyadaki yerini sağlama aldı bile.  İlk olarak  bir Rus genci bu programı geliştirdi ve milyonlarca kullanıcıya ulaşınca, Rulet chat  olarak isim yaptı ve  bütün dünya da yeni bir akım oluşturdu.  Görüntülü sohbet siteleri,  günümüzde o kadar çok çoğaldı ki sayısı bile belli değil. Üstelik çok büyük dev  firmalar bile bu piyasada yerini aldı ve liderliği kimseye de kaptıracak gibi görünmüyorlar. İşin aslı,  eskiden MSN vardı şimdi skyp  buralarda da kameralı chat ya da sesli sohbetler yapılabiliyor. Ama insanoğlunun doğasında olan merak, yenilik arayışları ve buna benzer eğilimlerden dolayı,  skype gibi kameralı sohbet programları, sadece özel işlerde kullanılıyor.  Yani  eş, dost tanıdıklar ile buralarda iletişim kuruluyor.  İşte tam burada kameralı sohbet siteleri devreye giriyor.  Niye mi?  Niyesi şu; Gizlilik politikası, reel hayatta tanıyanlardan uzak,  yeni bir dünya kurma isteği. Tabi ki  sahte rumuzlarla, yeni kişilikler oluşturup,  yeni dostlar yeni aşklar edinme isteğinden meydana gelmektedir. Kameralı sohbet sitelerini de katagorilere ayırmak lazım. Yetişkin içerikli olanlar, bir de normal düzeyli siteler olarak.

Yetişkin içerikli:

Bu tür kameralı sohbet siteleri, +18 içeriklerle doludur. Özellikle yurt dışı bağlantılı bu sitelerde,  cinsellik ön plandadır. Bu doğrultuda parasal kazançlarda sağlanmaktadır. Bayan modeller yani,  bu sitelerde ücret karşılığı çalışan bayanlar vardır. Belirli bir ücret karşılığında bu bayanlarla özel odalarda  görüntülü sohbet yapma imkanı vardır.  Bu sistemde,  bayan modellerde kazanmaktadır,  site sahibi de.  Tabi ki bu özel odalarda neler oluyor ben bilmiyorum,  hiç girmedim ve merakım  da olmadı.

Düzeyli siteler:

Kameralı sohbet siteleri eğlenceli olabilir, bu amaçla kullananda bir çok kullanıcı vardır. Bu sistemde cinsel objeler pek kullanılmaz. Normal geyik muhabbetler yapılır, müzik dinlenir, yeni dostlar arkadaşlıklar kurulabilir. Bu sistemde de kullanıcı bulmak biraz zordur, nedeni de şu cinsellik her yerde her zamanda daima pirim yapmıştır. Burada da ön planda olmadığı için,  farklı sloganlar bulup kullanıcı sayısını artırmak gerekiyor.  “ciddi evlilik sitesi”,  İslami evlilik sitesi”  gibi.

One Comment

  1. Hakanım ne kadar çok var demek kameralı sohbet sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.