İslami sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Dini sohbet akşamları, İslami sohbet konuları için bizzat kendi yaşadığım hatıradan yola çıkarak bu yazıyı yazıyorum. Siyasi görüşüm belirli olmasına karşın vatana, millete faydalı işler yapanı da ayrım yapmadan her yerde konuşur söylerim de. Bundan bir kaç yıl önceydi bir komşumla asansörde karşılaştık, ağbi yarın akşam seni sohbetimiz de aramızda görmek isteriz dedi, pek kulak asmadım. Aradan yarım saat geçti bu komşum telefonda, abi gelecek misin falan dedi, bende komşum ben katılmasam falan derken konuşma büyüdü ailecek ziyarete geldiler. Eşi türbanlı kendisi   de iyi mülayim bir kardeş, ailecek sohbet ediyoruz illa abi sende bizim haftalık sohbetlerimize katıl, ya nasıl olur beni istemez o arkadaşların falan, komşum abi seni bir çoğu tanıyor doğruya doğru eğriye eğri diyen birisin gel bir kezde olsa katıl falan değişmeye çalışıyorum yok, ısrar ediyor, bak gelirim ama eğer bir terslik olursa ben lafımı esirgemem bilesin dedim.  Komşum tamam abi bizi sevindirir sin filan derken ben katıldım bu sohbetlere. O sohbet toplantılarında  sadece dini konuşmalar dualar vb islami konular konuşuluyordu, üç beş hafta katıldım sağ olsunlar bana oldukça saygılı davrandılar.

Konu nereye gelecek diye merak ediyorsanız, arkadaşlar sorun dinimizde değil sorun din simsarlığı yapan zihniyetlerde, Elhamdürillah Müslümanız ,ama illaki Müslümanız diye belli bir partiye zihniyete biat edecek değiliz. Bırakacağız insanlar nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşayacak, isteyen İslami sohbet akşamlarına katılacak, isteyen başka bir sohbet ortamına bunlara olgunlukla bakacağız. İnsanların özgür düşüncelerine karışmayacağız, bu tolumda yaşayan herkes birbirine saygı duymayı öğrenecek onun hayat tarzına karışmayacak, önce insan düşüncesini hiç aklından çıkarmayacak.

Taksim gezi parkı direnişi ile ülkemizde bir gerilim oluştu zaten, ben direnişçilere hak veriyor, onların düşüncelerine hak veriyorum keşke böyle olmasaydı. Kaç tane canımız gitti . Peki sorarım herkese bu işte hiç mi hırsızın suçu yok, elbetteki var. Toplumu bu kadar germenin kime ne faydası olacak. Bu vatan hepimizin arkadaşlar sağduyu ile davranıp her iki tarafında akıl yolu ile hareket etmesini diliyorum.

One Comment

  1. dini sohbetleride eklediğine iyi etmişsin hakanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.