İslami sohbet chat

            Whatsapp'ta Paylaþ

%98’i Müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Aslında bu oranı göz önüne alırsak sizlere vereceğim sonuçlar bence çok ama çok az bir grafik oluşturuyor.  Ben sizlere yukarıda belirttiğim arama terimlerini google arama motoruna yazdığınızda karşınıza kaç tane sonuç çıkacak ve bu sonuçların ne kadarı asıl arama sorgusuna uygun cevaplar içerdiğini belirteceğim. Arama sonuçları an itibarı ile düşüşler ve yükselişler gösterse de hemen hemen bu oran geçerlidir.

İslami sohbet kelimelerini arama çubuğuna yazdığınızda  karşınıza 494.000 sonuç çıkar. Fakat, bu demek değildir ki, bu sorguda ki çıkan sonuçların hepsi dini konuları içeren yazılar olsun. Çok farklı sonuçlar da bu rakam içerisinde mevcut olabiliyor.

Müslümanlık ile ilgili  terimlerin yazdığınızda tam 20.600.000 sonuç karşınıza çıkar. Burada fark yaratan kelime chat kelimesidir. Chat kelimesini malum bütün dünya kullanmaktadır. Bu sorguda da tahmini olarak ilk 100 sayfa Dini Chat ile alakalı yazılardır.

Müslüman  arkadaşlık sitesi yazarsanız, 336.ooo sonuç bulursunuz. Yine sayfaların sonlarına doğu aradığınız ile alakasız yazılara rastlamanız çok mümkündür.

İslami sohbet sitesi araması yaptığınızda ise  tam 265.000 sonuç görürsünüz. Ve yine  sayfalarda ileri gittiğinizde alakasız sonuçlarla karşılaşma şansınız oldukça fazladır.

Yazımın başında da belirttiğim gibi %98’i Müslüman olan bir ülkede bu oranların çok ama çok az olduğunu fark ettim. Bu başlıkta ki yazıyı sizlerle paylaşma sebebinin de asıl nedini buydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.