İslami chat odaları

            Whatsapp'ta Paylaþ

Arama terimlerinden aslında ne aradıklarını bilen kararlı insanlar olduğu açıkça görülebilmektedir. İslam ilk planda olduğu için aranılan site de İslami sohbet olması gerekiyor. Ayrıca, bulmak istedikleri arkadaşlığın belirli  kurallar çerçevesinde oluşması vede hepsinden önemlisidin adına bilgilendirici konuşmaların yapıldığı,dini  içeriklerin yoğunlukta olması gerekiyor.  Yine olması gerekenlerden birisi de radyo ve radyoda konuşulanlar, çalınan müzikler, söylenen ilahiler. Bu türlü aktiviteleri de bu arama terimini kullananlar için önem sırası yüksek, olmazsa olmazlardandır.

Dini  sohbet etmek, bu ruhu öz benliğinde yaşayanlar için bir tutku haline gelmiştir. Normal bir sohbet sitesi içinde hiç bir zaman yer almamaya çalışırlar. Dinin  emrettiği şekilde yaşamayı hayat tarzı olarak kabul edenler için, Müslümanların bir araya gelip paylaşımlarda bulundukları bu sitelerde huzur ilk plandadır. Ben şahsen yıllarca bu sitelerde yöneticilik yapmış birisi olarak da diyebilirim ki, en sakin, kavga çıkmayan, kötü sözlerin kullanıdılmadığı sosyal platformlardan  birisi de dini  sohbet siteleridir. Lamer ismi verilen ve sürekli sitelere saldırı düzenleyen insanlar bile bu platformlarda öyle bir şey yapmazlar. İstisnalar olsa dahi bu olayların sayısı bir elin parmaklarını bile geçmeyecek kadar azdır.

One Comment

  1. İslami sohbet için yazdığın yazılar güzel ancak, birazda faydalı bilgilere yönelsen, mesela namaz nasıl kılınır gibi sorulara cevaplar versen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.