İş yerinde chat

            Whatsapp'ta Paylaþ

Bütün mesaisini bilgisayar başında geçiren birisinin aklına chat yapmak düşerse neler olur? her zaman ve her şeyde olduğu gibi alenen yakalanmaz ise bir şey olmaz. Ama, ya amirlerine ya da olmadık bir kişiye yakalanırsa!! Sanırım izah etmekte biraz güçlük çekecektir, sıkıntılar yaşayacaktır. Arkadaşla sohbet ettim, bir iş vardı da onu konuştuk gibi bahanelerle geçiştirebilmek de oldukça güç olacaktır. Gerçi büyük iş yerlerinde filitreleme sistemleri var, kolaylıkla bir chat sitesi bulup giriş yapmak da epeyce bir bilgi gereksinimi ister. Filitre sistemini aşan uzman kişilerin var olduğunu da unutmamak lazım.

Sizlere  bu konuyla alakalı bire bir yaşadığım başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Kurumları ve şahısları yıpratmamak adına isim ve mekan belirtmeden anlatacağım. Saat öğleden sonra uzunca bir kuyruk sırası bekledim, sıra tam bana geldi ve elimde ki evrakı bankonun üstünden asık suratlı memura uzattım. Bilgisayarda bir şeyler yapıyor yüzüme bile bakmıyordu. Bir şey dikkatimi çekmişti, bilgisayarın ekranını sürekli kendine çeviriyor ve sağa sola bakınıyordu. Sanırım beş dakika kadar bekledim ve aniden kafamı uzatarak bilgisayar ekranını zor da olsa gördüm ve şok oldum. Bir anlık da olsa gördüğüm bir chat sitesi idi. Memure hanım beni azarladı desek hiç de abartı olmaz. Tabi ki bende “bu kadar insan sizi bekliyor, demek ki siz  chat yapmak için bakmıyorsunuz” dedim. Tabi ki homurdanmalar başladı, derken bir amir ya da şef geldi ve yanıldığımı o memurun işini yaptığını yumuşak bir lisanla anlatıp ortamı yumuşatmaya çalıştı. Bu arada benim zaten toplamda 5 dakika bile sürmeyecek işim yapıldı. Bunu ispatı falan zaten olmaz da ama benim ekranda gördüğüm program bir Chat sitesi idi, bir anlık bile görmüş olsam tanırım, benim hobim bu yaklaşık 5 yıldır bu hobiyle vakit geçiriyorum.

4 Comments

  1. yandex de chat birinci sayfada çıkıyor enteresan

  2. Valla ßir ara ßende adana seyhan belediyesinde Ruhsat bölümünde bir işim vardı ßayan memure hanım pc başında bişeler yazıp yazıp duruyordu öfkeliydi yüzünde görebiliyordum neyse dedim bekledim baktım uzadıkça uzadı ha şimdi biter ha şimdi bitecek derken bitmek bilmiyordu 😀 çok öfekelenmişti karşıdaki kişiye anlamıştım msn de idi anlamıştım afedersiniz hanfendi dedim bana baktı hıçkırıklara boğuldu ya bi dur dedi ağlıyor tabi ßenimde acil işim var ALLAH ım gülermisin ağlarmısın hanfendi dedim özel sorunlarınız beni ilgilendirmez dedim Siz Erkekler hepiniz aynısınız ALLAH belanızı Versin dedi. ßende Tüm erkeklerin değilde Senin kavga ettiğin kişinin ALLAH belasını vermiş dedim baksana adamın başına gelen en kötü şey sensin herhal dedim Kadın ßeni öldürecekti ortalık karıştı 🙂

  3. İş yerinde chat dediğinde aklıma SGK daki kuyruk geldi. Gecen hafta SGK ya gittiğimde tam 2 saat bekledim kurukta. Calışanlardan biri telde, diğeri cay keyfinde, biride pcde bişilerle meşguldü. Muhtemelen Chat yapıyordu. İş yerinde chat pek iyi olmuyor hakan:)Bekleyeni delirtiyor:)

  4. İş yerinde chat yapanlar tabi oluyor bana da rast gelmişti Hakanım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.