Hoş sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Hoş sohbet, yani güzel sohbet insanların en çok ihtiyaç duyduğu gereksinimlerinden birisidir. Hele ki içinde bulunduğumuz Türkiye ortamı için mutlak süretle ihtiyacımız olan bir şey. Her gün çıkan tatsız haberler, toplumu geren tartışmalar, televizyonlarda ki sohbet programları gün geçtikçe dozajını artırıyor. Neyse ki On bir ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Hiç olmazsa bir ay boyunca hoş sohbetlerin yapıldığı programlar olacak ve bu sayede gönlümüz, ruhumuz biraz olsun feraha kavuşacak inşallah.

Nihat Hatipoğlu bir sohbet programında

Nihat Hatipoğlu bir sohbet programında

Sohbetin en güzeli birbirleriyle saygılı konuşan, karşıt görüşleri kabul etmese de en azından o görüşe biraz saygı duyarak yapılan sohbetlerdir. İnsanı insan yapan en büyük özelliği konuşarak anlaşabiliyor olmasıdır. Madem ki Yüce Allah!ım bize bu yeteneği vermiş, öyleyse neden kavga ediyoruz, tartışıyor ve hatta savaşıyoruz.

Dünyanın en güzel şeyi değilmidir bir dostla sohbet, konuşup eğlenmek, kahkaha atmak. Yalnızlık Allah’a mahsusdur. Biz insanların birbiriyle konuşup, dertleşip sohbet ederek problemleri birlikte çözme hassasiyetini neden hep unutuyoruz. Sohbet etmeyi, konuşmayı, anlaşmayı insan olarak her zaman 1. planda tutmayı kendimize bir ödev olarak vermeliyiz. Biz insanların birbirleriyle daha çok konuşması, daha iyi iletişim kurabileceği ortamları yaratmamız gerekiyor. Bu dünya hepimizin ve burası bizim evimiz. Bu evin içinde birlikte yaşamayı öğrenmemizin vakti geldi de geçiyor bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*