Her gün açılan sohbet siteleri

           

Bir ara çok moda olmuştu, her köşe başına bir İnternet sitesi açılıyor ve her geçen günde bu oran artarak devam ediyordu. Son yıllarda  sanki bu işte bir kazanç varmış gibi her gün onlarca sohbet sitesi açılıyor ve önü alınamaz bir şekilde artarak devam ediyor. Sohbet siteleri zaten zor günler yaşıyor, her gün kapanan ve bu sektöre havlu atan onlarca chat sitesi varken neden bir yandan da açılıyor anlamak çok zor. Evet, doksanlı yıllarda iyiydi, o tarihlerde şimdiki popüler siteler yoktu ve eğlenceli bir ortam ve hatta kazanç da sağlanabiliyordu.

Özellikle yüksek hit alan ve bu konuda lider olan sohbet mekanlarında ki adminler küçük bir meblağ karşılığı yazılı bir chat sitesi açıp bu sektöre adım atıyorlar. Web konusunda deneyimi, seo konusunda bilgisi yoksa kısa bir uğraştan sonra kapatıyor ya da eski sunucusuna link vererek havlu atıyor. Tabi ki bunu yapamayanlarda var niye mi? Yeni açtığı sunucuya eski bulunduğu siteden user ayartanlarda var. Onların durumu daha da vahim tabi, bir de durduk yere eski dostları ile tatsız olaylar yaşayabiliyor. Bu ve bunlara benzer örnekler her gün yaşanıyor desem sanırım abartı da olmaz. Elbette ki başarılı olanlar da var ancak, bu oran çok küçük yok sayılacak kadar az olarak arşivlerde yerini alıyor.

Bu sektörde de artık para çok ciddi anlamda hedef için gerekiyor. Çünkü, yukarıda da belirttiğim gibi web ve seo bilgisi olmayan bir site sahibinin tek seçeneği kalıyor, reklam vermek. Üstelik rekabeti çok yüksek olan bu kelimelerde reklam ücreti de diğerlerine göre oldukça yüksek. Yani parası çok olan birisi reklam vererek de ziyaretçiyi sitesine çekebilir. Ancak şu da var ki, her şekilde web ve seo bu sitelere gerekiyor, reklam vererek nereye kadar ilerleyebilir buda tartışma konusu.

One Comment

  1. güzel bir paylaşım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.