Hayvan diyerek hakaret etmeyin

Özgecan Arslan hepimizin kalbinde derin bir yara oluşturdu, nasıl böyle bir vahşet yapılır, mantıklar hafızalar zorlanıyor ama hiç bir yere sığmıyor. Olmaz, olamaz demekten kendimizi alamıyoruz. Aslında sitemizde haberlere yer vermiyoruz, sadece böyle bir olayın unutulmaması gerektiğini düşündüğüm için bir kaç satır yazmak istedim.

Günlerdir Özgecan Arslan haberleri zaten yüreklerimizi dağlıyor ve bu haberler arasında bir şey dikkatimi çekti “Bunu yapanlar insan olamaz, aşağılık hayvanlar” gibi cümleler kullanılıyor. Hayvan deyip geçmeyin, bir düşünün, etrafınızı biraz izleyin ki hayvanların bile bu vahşeti yapanlardan daha üstün olduğunu keşfedin. Nasıl mı? bir güvercini düşünün dişi güvercine saatlerce kur yapar, etrafında döner ve dişinin onu anlamasını sağlar. Bir çok hayvan dişilerine karşı farklı bir etkileme yöntemi kullanır, netice de gönül rızası olmadan hiç bir eylemde bulunmaz. Şimdi diyorlar ki bu vahşeti yapanlar hayvan yahu hayvana kurban olsun bunlar hayvan bunlardan çok daha şerefli çok daha gururlu. İdam zaten yok, böyle bir şey oldu mu konuşulur sonrasında da idam cezası olayı unutulur gider. Vazgeçtik idam dan da bari 40 kere ağırlaştırılmış mühebbet hapis verseler ve öyle bir kanun çıkarsalar ki bu tür suçlulara infaz indirimi, iyi hal, pişmanım indirimi ya da çıkabilecek olan herhangi bir af tan hiç bir şekilde faydalanamasalar. Siyasiler isterlerse böyle bir kanun çıkarabilirler ve sanıyorum ki her parti de buna onay verir.

Özgecan Arslan’nın katilleri kaç yıl yatar

Umarım ve canı gönülden istiyorum ki geberinceye kadar hapis yatarlar.  Elbette ki adalete güveneceğiz, elbette ki hiç bir şey Özgecan’ı geri getirmeyecek ama bu vahşeti yapanları da toplum asla ama asla affetmeyecek.

 

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.