Hayal sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ

Bir hayalim var on bin katılımcısı olan bir sohbet sitesi. Hayal sohbet, buna hayal chat de denilebilir. Her şey hayal kurabilmekle başlar. İlk adım olarak, bir hayal kurmanın kime ne zararı olacak ki.  Benim de hayalim bu işte.  Evet on binlerce katılımcısı olan, yüzlerce sohbet odaları, sürekli sohbet edilebilen bir mekan.

Çok değil bundan 100 sene önce şimdiki kullanılan teknolojiler sadece birer hayal mahsulü idi. Bu konuya örnek bulmak için fazla düşünmeye de gerek yok, girmişin bu siteye bu yazıyı okuyorsun. İşin detaylarına da girmeye gerek yok. Bütün bunlar önceden hayal edilmiş, sonradan hayatımıza girmiş hayal ürünü olan teknolojiler. Hep aklıma İsmet İnönü’nün bir konuşması  geliyor. Okuduğum yazıda İsmet paşa yakındakilere şöyle demiş “Bir gün gelecek dağdaki çobanın elinde bir radyo olacak” Şu an ki devri düşünün, dağdaki çobanın elinde bir cep telefonu, bırakın radyoyu televizyonda izleyebiliyor.

Hayalimdeki sohbet sitesi de bence benim hayallerime uzak değil, neden olmasın? Şimdi yazıyı okurken eminim içinizden “bu kadar sohbet sitesi varken nah da bu hayalin olur” Belki de haklısınız, belki değil muhtemelen haklı çıkabilirsiniz. Ama hayalim bu benim. Bunun olabilmesi için kısa vadede ve uzun vade de belirli planlarım var. Yavaş yavaş da taşlar yerine oturuyor. On bin kişiyi nasıl bir araya getireceksin, en kalabalık sohbet sitesinde iki bin kişi var, sen nasıl başaracaksın derseniz; Azmin elinden bir şey kurtulmazmış. Benim de bana göre hesaplarım, çalışmalarım var. Mesela şu anda sen bu yazıyı okuyorsun, işte bu işin sırrı buradan başlıyor.

Bir önceki yazımızda Polis sohbet odaları hakkında bilgiler paylaşmıştım, ona da bir göz atabilirsiniz.

One Comment

  1. Hayal sohbet odaları ile hayallerimizi gerçekleştirmenin tam zamanı. Hayal değil gerçek sohbet burada. Sohbetche.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.