Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antika Arıcı Körüğü
Resimde gördüğünüz arıcı körüğü tam 64 yıllık. Üzerinde yapan ustanın ismi ve yapıldığı ticarethanenin adı da yazılı. Yaylada depo olarak     kullandığımız evin altında bu yaz temizlik yaperken bulduk, rahmetlik dedemden kalma, hatırası var. Arıcı körüğünü biraz incelediğimde çok teferruatlı mekanizmalar gözüme çarptı. İçinde çok küçük vantilatör kasnağına benzer aparat ve bu aparatı körükle çalıştıran uzantılar. İlginç bir tasarım dememe gerek yok, demek ki o zamanki teknoloji öyleymiş. Bu körük şimdikilere  pek benzemiyor, amacı aynı olsa da imalatı biraz farklı. Körükde kullanılan malzeme sanırım camız derisi, hala ufak tefek defermasyonu olsada çalışır vaziyette. Bu körüğü kısmet olursa iyi bir ustaya verecem ve bakımını yaptıracam, orjinalliğini bozmadan çalışır vaziyete getirtecem. Kullanmasam da hem hatırası var, hemde bir antika olarak saklarım, belli mi olur bakarsın biri tatlı bir para verir, satadabilirim. Körüğün saç aksamında en ufak bir çürüme yok, şimdikiler sanmıyorum ki on sene dayansın. Bu antika arıcı körüğünü incelemek isterseniz resme tıklayın ve büyültüp öyle bakın. Ben resmi biraz sıkıştırıp öyle yüklüyorum, siteye ağırlık yapmasın diye.
Bul

Bu Konudaki Yorumlar
Antika Arıcı Körüğü - Yazar: ismailce - 24-12-2015, Saat: 17:53
Cvp: Antika Arıcı Körüğü - Yazar: ALİ GÖK - 29-03-2016, Saat: 09:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj, konu, resim ve bilgi paylaşabilmektedir. Bu sebepten dolayı, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. sohbetche.net/forum hiçbir yasal sorumluluk ve yükümlülük kabul etmemektedir. Illegal veya yasa dışı herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda yonetim@sohbetche.net adresine mail atıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 48 saat içerisinde silinecektir.