Türkiye Arıcılık Forumu
Strafor arı kovanları iyi mi? - Baskı Önizleme

+- Türkiye Arıcılık Forumu (https://www.sohbetche.net/forum)
+-- Forum: Arıcılık (https://www.sohbetche.net/forum/forum-aricilik)
+--- Forum: Arı Kovanları (https://www.sohbetche.net/forum/forum-ari-kovanlari)
+--- Konu Başlığı: Strafor arı kovanları iyi mi? (/konu-strafor-ari-kovanlari-iyi-mi.html)Strafor arı kovanları iyi mi? - ismailce - 09-01-2016

İnternet ortamında anlatılanlara göre süper bir kovan, hatta süper değil, ultra süper. Tamam, kimse yoğurdum kara demez, demesin de ancak, kendi ürünlerini överken başkalarının ürünlerini de yerden yere vurmanın bence bir anlamı yok. Kendi malını öv, iyi taraflarını anlat, bilgilendirmeni yap, burasını anladık. Epeyce bir video izledim, yazılar okudum, ahşap kovanlar gibi soğuk geçirmez miş, ahşap kovanlardan daha hijyenik miş, yani ahşap kovanlar çok kötüymüş de strafor kovanlar acaip iyiymiş. 
Ben etrafımda ki arıcılardan duyuyorum ki, memnun değiller, niyesini anlatmak istemiyorum. Ahşap arı kovanlarının strafor kovanlardan iyi olduğunu iddia ederim ve bir sürü de elle tutulur, gözle görülür sebep sayabilirim. En basit bir örnek vermek istiyorum, hani straforcular diyor ya 'antibakteriyel' geçsinler bu işleri. Ben senede iki kere kovanlarımı pürmüzle yakarak temizliyorum, siz bu temizlik işini nasıl yapıyorsunuz? bu soruya şöyle akıllı bir cevap verseniz çok sevinirim.