Chat Sohbet

            Whatsapp'ta Paylaþ
chat sohbet sitesi

chat sohbet sitesi

Binlerce sohbet sitesi bu iki kelimenin peşinde koşturmaktadırlar. Yani İngilizce cHat Türkçe olarak sohbet, ikisi bir arada kahve gibi bir çağrışım uyandırıyor gibi olsa da durum bu. Burada yarış şu şekilde oluyor; chat kelimesinde 1.sayfaya çıkabilmek için dünya üzerindeki sitelerle yarışıyorsunuz. Sohbet kelimesinde ise durum farklı, biraz daha avantajlı. Bunun nedeni ise sohbet Türkçe bir kelime olduğu için sadece Türkçe yayın yapan sitelerle yarışıyorsunuz. Bu durumda biraz daha avantaj sağlayabiliyorsunuz. Tabi ki şunu da unutmamak gerekiyor, bu iki kelimenin google üzerinde yoğunluğu çok fazla.

Sanal alemde bu konu üzerinde biraz araştırma yaparsanız çok farklı makalelere rastlarsınız. Özünde, bilgilendirici bu yazıların hemen hemen hepsinde aynı şeyleri yazar. Özgün yazılar yazın, imla kurallarına uyun gibi klasikleşmiş makalelere bolca rastlamak mümkün. Benim gözlemlediğim şu; evet, böyle siteler mevcut, sıralamada da iyi yerdeler. Ancak, diğer bir gözlemimde, bırakın imla kuralını, yazılarında hiç virgül kullanmamış, harf hataları ile dolu siteler de mevcut ve belki inanmayacaksınız bu sitelerde sıralama bakımından epeyce üstlerde yer alıyorlar.

Bu işte de hileli yöntemler elbette mevcut, bizi de ilgilendirmiyor kimin ne yaptığı. Sizlere de tavsiyem budur. Başkalarının ne yaptığı önemli değil, sizin ne yapacağınız önemli. Kendimden örnek verecek olursam; Ben şahsen benim beğendim ve yazmaktan hoşnut olduğum işleri sitemde yayınlamaya çalışıyorum. İlk bu işe heveslendiğim zamanlarda, bilmeden bende çok yanlış ve hatalı içerikler yayınlamıştım. Bir çoğunu seo açısından kötü olsa da siteden sildim, şu an bile gördüğümü düşünmeden silmekteyim. Burada ki amacım, önce benim beğenime uymalı diye düşünüyorum. Yani kendinin beğenmediği bir şeyi başkaları niye beğensin. Sohbet türü makalelerimin son bir yılki durumundan memnunum, inşallah daha da güzelleşecek ve okuyucu sayısı artacak diye düşünmekteyim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*