Chat Sohbet Siteler

            Whatsapp'ta Paylaþ

İşin aslı eski bir chat sevdalısı olarak açmış olduğum bu site yeniden yapılandırma nedeniyle farklı kategoride hizmet vermeye devam etmektedir. Olmadı, çok uğraştım fakat bu chat sohbet siteleri bambaşka bir dünya, rekabet çok yoğun, illegal yöntemler kullanan kıyamet alamet, durumda böyle olunca vaz geçtim ve farklı alanlara yöneldim. Peki,  şimdi  bu yazıyı neden yazdın derseniz, merak işte, bu konu üstünde çok nadirde olsa aklıma bir şeyler takılıyor ve araştırıyorum, böyle bir başlık da  yazı yazmaya karar vermeme de işte tamda bu yüzden kaynaklanıyor. Hani birileri arama butonuna sohbet yazsın, chat yazsın da  karşısına bu site çıksın, haydi başlasın geyik muhabbetine olayı değil, bu tam tamına saçma sapan bir arama terimleri zincirinin nedeni, amacı, kısacası ziyaretçiyi bilgilendirme yazısı olacak.

Şimdi gelelim konumuzun derinliğine, kim neden google arama butonuna ‘chat sohbet siteler’ yazarak arama yapsın, öyle ya resmen devrik bir cümle de sayılabilir. Yani, chat sohbet siteleri yazıp da arama yapsa diyeceğim ki muhabbet edecek bir mekan arıyor, doğru arama böyle olsa gerek.

Bu üç kelimelik arama terimleri  arasında oldukça garip, neden böyle yazıyorlar; buna iki sebep gösterebiliriz; birincisi, henüz bu işlerde acemi olanlar, Türkçe’si biraz zayıf olanlar diyebiliriz. İkincisi ise; İnternet ile çok haşır neşir, öylesine yazmış olanlar olarak değerlendirebiliriz.

Lakin, sizlere yine Google verilerine göre bir  bilgiyi de vermek istiyorum; chat sohbet siteler yazarak arama yapan kişi sayısı aylık olarak yüz ila bin kişi arasında değişiyor. Yani bu oldukça yüksek bir rakam. Yani ayda ortalama bin kişi siteleri yerine siteler olarak arama mı yapıyor? yapıyorsa vay Türkçe’mizin haline. Vay ki vay çünkü bu verileri sizlerde biraz araştırma yaparsanız görürsünüz, kesin bir bilgi.

Ayrıca, eğer ki sohbet sitesi sahibi bir tanıdığınız var ise, ya da sizin böyle bir siteniz var ise, müjde diyebileceğim şok bir haber size, ‘chat sohbet siteler’ domaini boşta, yani yaklaşık 10 dolara hemen satın alabilir,  güzel bir web sayfası oluşturabilirsiniz. Tabi bu da demek değildir ki hemen siteniz ilk sırada çıkacak, userler dolup taşacak. Biraz da işin o tarafını araştırdım, bir çok site bu kelimelere yönelik kasma herkatı gerçekleştirmişler bile. Ama yine de üstünde biraz çalışılırsa neden olmasın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.