Chat sitesi Reklamları

           

Çok derin bir konu olan chat sitesi ya da Türkçe yazılışıyla sohbet sitesi için en ideal reklamlar google adsense,   en ideal olanı budur. Bu sektör çok yüksek arama hacimlerine sahip bir sektör olduğu için kelime bazında reklam ücretleri de biraz pahalıdır. Her gün binlerce kişi google üzerinden chat ya da sohbet yazarak arama yapıyor. Siteler bu sihirli kelimelere yönelik legal ya da illegal yöntemler kullanarak  ilk sayfalara çıkma yarışını olanca hızlarıyla sürdürüyorlar.  İlk sayfada yerlerini sabitleyebilen siteler sıralamalarını kaybetmemek için,  google yönergelerine uygun içerikleri hemen hemen her gün sitelerinde yayınlıyorlar. İllegal yöntemler kullananlar ise çok kısa bir sürede İnternet denilen derin denizlerde kaybolup gidiyorlar.

Bu konu üzerine yazılmış binlerce yazı biraz araştırma yapan her kullanıcının önüne çıkmakta, doğru ve ya yanlış bilgiler site sahiplerini çok zor durumlara düşürmektedir. Yani, en iyi niyetinizle uğraşsanız,  size göre doğru olarak uygulamaları yapsanız nafile, bir anda siteniz banlanabilir ve URL adresini yazsanız da çıkmayabilir. Bunun örnekleri çok, şahsen ben böyle bir çok kişiyi tanıyorum. Özellikle chat sitesi sahipleri bu konuya çok dikkat etmelidir. Nedeni ise bu sektörde çok büyük bir rekabet vardır, illegal yöntemler kullanan ve 1. sayfalara çıkan web siteleri mevcuttur. Eğer bilmeden onların kullandığı yöntemleri kullanarak bir yer edinmeye çalışanlar olursa vay haline.

Yukarıda da belirttiğim gibi bu konu çok derin ve çok bilgi gereksinimi gerektiren bir konu. Eğer ki bu merakınız yeni ise, yeni bir platform oluşturmak istiyorsanız bence en güzel yöntem google reklamlarıdır. Tabi ki bu reklamlar ile de illa ki başarı elde edeceksiniz denilemez. Bunun için de bir alt yapınızın olması lazım. Yani en azından chat sitesi içerisinde 7/24 canlı operatörlerin olması lazım. Öyle ya reklama tıklayarak gelen bir kullanıcı sitede birilerini bulmak ister, biraz laflamak ister, eğer site boş ise o reklamı hiç unutmaz ve bir daha asla sizin reklamınıza bile tıklamaz.

5 Comments

 1. guzel makele olmuş güzel bilgi bencede ama google reklam bütçes,de cok parası olana güzel tabi

 2. Chat sohbet odalarında eğlenceli dakikalar sizi bekliyor.Sitemiz chatteyim.net

 3. Ücretsiz bir şekilde üyeliksiz kaliteli ve seviyeli sohbetin farkını yaşayın.

 4. Sohbetin Türkiyedeki En Güzel Yeri Sizleride Aramızda Görmek İsteriz
  SohbetCek Tamamen Ücretsiz Sohbet Etme İmkanı Sunmaktadır..

 5. Guzel.muhabbet.tel
  20 Online Getirene
  Haftalik Editorluk Verilecektir.
  Reklamsiz Kalabalik yok.
  Turkiyede Tek Chat Sitesi
  BAKMADAN GECME DERIM.
  Guzel.muhabbet.tel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.