Chat ve sigara

            Whatsapp'ta Paylaþ
chat

chat

Amerika’ da yapılan bir araştırma sonucunda, sigara kullananların bilgisayar başında otururken, özellikle chat sohbet yaparken aşırı derecede sigara içtiklerini, bu oranın neredeyse yüzde yüz e yakın olduğunu tespit etmişler. Chat sohbet sitelerinde insanlar ,sigarayı artırdıklarının bile farkına varmıyorlar mış. Yine aynı araştırmada alkol tüketimininde chat sohbet yapılırken arttığını tespit etmişler.

Bunun nedeni olarak pisikoloğlar, zaten yoğun bir günlük yaşam stresinden kaçan, biraz kafa dağıtmak isteyenlerin tercih ettiği chat  ortamlarında ,chat in verdigi heyecan ve adrenalin in sigara ve alkol isteğini körüklemiş olmasından kaynaklandığını belirtmişler.

Aslında canlı, birabir örnekte var oda benim sanırım. Bende chat sohbet yaparken aşırı derecede sigara kullanıyordum, bunu fark etmem bile 2 yıl sürdü.  Çözüm olarak prensip edindim bilgisayar başında asla sigara içmiyorum ,size de tavsiyem ya kökten bırakın, bırakamıyorsanız da en azından bilgisayar başındayken içmemeye özen gösterin.

bir önceki yazımızda chat sevdası konusundan bahsetmiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.