Chat rooms

            Whatsapp'ta Paylaþ
Chat

Chat

İngilizce kelimelerdir. Chat‘in Türkçe karşılığı sohbet, rooms’sa odalar demektir. Yani Türkçe karşılığı sohbet odaları demek oluyor.  İngilizce olarak bu kelime gruplarına yönelik milyonlarca domain vardır. Birde bunlara kameralı sohbet sitelerini eklersek artık on milyonlarca mı yoksa milyarlarca mı site oluşuyor orasını bilmiyorum. Bizi ilgilendiren bölümü sadece sohbet ve sohbet odaları yani Türkçe karşılığı olan kelimeler.

Hemen hemen bütün sohbet sitelerinde chat yapılan odalar vardır. Bunlarda kendi başlarına çok farklı isimlerden oluşabiliyor. Ülkemizden yola çıkarsak iller bazında mesela Adana chat ya da İstanbul chat odaları. Yurt dışındaki sitelerde de bu ve buna benzer uygulamalar elbetteki mevcuttur.

Sohbet odalarında yazışarak, sesli ve görüntülü sohbet imkanı hizmeti sunulmaktadır. Bu alanda hizmet veren popüler siteler ücretli, diğerleri ise bedava sohbet imkanı sunmaktadır. Belirli kuralları olan bu odalarda, sitelerin kendilerine has kuralları vardır. Bu kurallara uymayanlar sunucudan uzaklaştırma cezası almaktadır.

Örnek verecek olursak, www.sohbetche.net sitesindeki herhangi bir sohbet odasına girdiğinizde belirli kurallara uymak zorundasınız. Seviyeli kişilerin ağırlıkta olduğu sitemizde argo konuşmalar, ırk, din, mezhep, dil ayrımı yapmak kesinlikle yasaktır. Ciddi sohbet sitesi arayanların mekanı olma özelliği taşıyan sitemize sizleri de bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.