Chat odaları

            Whatsapp'ta Paylaþ

Sohbet sitesi açmak çok kolay olsa da onu topluma kabullendirmek, yaşatmak sürekli gündemde tutup katılımcı sayısını artırmak gerçekten çok zordur. Sadece google reklamları pansuman tedavisinden öteye gitmemektedir. İşte bu yüzdendir ki web sitelerinin önemi çoktur. İyi bir web sitesi kurmak,  sadece kurmakla kalmayıp sürekli güncel tutmak gerekmektedir. Tabi ki  sadece bunlar yetmiyor, iyi de bir bilgi birikimi bu iş için çok gerekli. Ben sizlere katılımcı sayısını artırabilmek için bu yazımda sohbet odalarının öneminden bahsetmek istiyorum.

Chat odaları yani Türkçe karşılığı sohbet odaları,  Sosyal paylaşım sitelerinin hemen hemen hepsinde bölgesel sohbet odaları vardır. Buradaki amaç, İstanbul’lu bir katılımcının İstanbul’dan bir arkadaş edinebilmesini sağlamaktır. Ya  da diğer il, ilçe katılımcılarını da bu kapsamda değerlendirebiliriz. İşin aslı sitelerin yöneticilerinin ikinci plandaki amacı budur. Öyle olsa çok güzel olacakta şahsen ben pek rastlamadım İzmir sohbet odasında sadece İzmir’li katılımcıların olduğuna. Site yöneticilerinin birinci önceliği siteye global kullanıcı kazandırmaktır. Sohbet odaları ise bu gayeye aracılık eden bir üvertürdür. Sohbet ve chat kelimelerinde yeni açılmış sitelerin aramalarda birinci sayfaya çıkmaları imkansız olmasa bile mucize gibi bir şeydir. Çünkü şu anki marka olmuş siteler yerlerini korumak için eskisinden de daha çok çalışmaktadır. İşte tam chat odaları devreye giriyor. Sohbet kelimesinde 1. sayfa olamasam da, chat odalarında belki olabilirim mantığı. Google kelime yoğunluğu analizleri de bu tezi doğrulamaktadır. Sizlere de rastlamıştır, hemen hemen her chat sitesinde illaki sohbet odaları başlığı altında bir çok yazı vardır.

Bu yazıların içeriği nasıldır? ya da nasıl olmalıdır; en başta şunu belirteyim ki arama botları noktayı, virgülü biliyor, kısacası imla kurallarını çok iyi analiz edebiliyor. Saçma sapan yazılarla o botları kandırmanız mümkün olmayacaktır. Bu konuda isim yapmış iyi bir web sitesinden araklarım, yani kopyala yapıştır hırsızlığını da maalesef googleye yutturamazsınız. Bu durumda yapmanız gereken, sitenizin hedef kelimesine yönelik özgün, imla kurallarına uygun makale türü yazıları bizzat kendiniz yazacaksınız. Şunu da belirtmeden yazıyı bitirmek istemedim.  Bu anlattığım  bu işin  sadece çok ama çok küçük bir yoludur. Çünkü  birinci sayfaya çıkabilmek için bir çok argümanları doğru zamanda, doğru yerde kullanmanız gerekmektedir.

5 Comments

  1. familie chat odalarındayız bi uğra tanışalım

  2. Guzel arkadaslar tanismak istiyorum

  3. Chat odaları konusunu çok iyi işledsiğine bir kez daha tanık oldum bence bu konudan mırc chat odaları konusuna da link ver

  4. Chat Odaları konusunu çok iyi ifade etmişsin Hakanım, artık Sohbetche.net sitesi tüm Türkiye’nin dilinde

  5. karnak dai, chat odaları makalesi nasıl olmuş sence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.