Chat Kelime Oyunu

Chat Kelime Oyunu

Chat sitelerinin olmazsa olmazlarından olan kelime oyunu müdavimleri sessiz ve çok sakin insanlardır.  Sohbet odasında pek konuşmazlar, direk kelime oyunu odasına girer ve orda vakit geçirirler. İstisnasız bütün sohbet platformlarında oyun odaları mevcuttur. Bir çok insan bu platformlarda sadece chat yapılır sanıyor olsa da durum farklıdır. Sadece chat  kelime oyunu için bu sitelere giriş yapan binlerce katılımcı mevcut olup, gün geçtikçe de bu sayı artmaktadır. Bilim insanları çağımızın hastalığı stres için çok farklı yöntemler anlatır, bu tür oyunlarda bu yöntemlerden biridir. Düşünün günlük koşuşturmaları, biraz olsun kafa dağıtmanın farklı yollarından biridir kelime oyunu.

Sohbet Kelime Oyunu

Sohbet odaları içerisinde mutlaka #kelime kanalı vardır,  sisteme giriş yaptığınızda  genellikle ekranın sağ tarafında bu kanalı gösteren #kelime odasını görürsünüz.  Nick şifreniz var ise, bu oyunu oynadığınız sürece puanlarınız toplanır ve ay sonu kimin 1. olduğu genellikle kanal topikinde  ibraz edilir.   Bazı zamanlar bu hizmeti veren sunucular ödüllü kelime oyunu yarışması da düzenler. Eskilerde çoktu, son zamanlarda pek rastlamıyor olsam da, önümüzde ki ay sohbetCHE.net olarak bizde bir ödüllü yarışma düzenleyeceğiz.

Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?

 

sohbet girişi

sohbet Sitesi

Üst resimde   girdiğiniz herhangi bir chat sitesinin  global bir odasını görüyorsunuz.  Elbette sizin aradığınız oda bu değil ama genellikle oto sajoin olarak sunucunun en büyük sohbet odalarından birine  girersiniz.  Resimde ki gibi  #kelime kanalı görünmeyen bir platform ise; kendi nickinizin üzerine gelip bir tıklayın ve o açılan sayfaya #kelime yazın. Sonrasında  yazdığınız  #kelime  üzerine çift tıklayın. Bu şekilde istediğiniz kanala girmiş olursunuz. Muhtemelen  masa üstünden girmiş iseniz yukarıda ki resmin sol yanında bu kanalları görebilirsiniz. Mobil olarak giriş yapar iseniz yine muhtemelen ekranın üst kısmında bu seçenek çıkar. Çıkmaz ise yukarıda anlattığım  olayı yaparak kelime oyun kanalına girmiş olursunuz.

Chat kelime oyun kanalına girdiniz; sistem aktif ise sorun yok, bazen bot aktif olmadığı için  kanal çalışmaz. Burada sistemi aktif etmek için !baslat komutunu yazıp entırlameniz lazım.

chat kelime oyun kanalı

chat kelime oyun kanalı

Bu keyifli oyunu oynarken bilenler elbette biliyordur, sözlerim yeni oynayanlar için. Vereceğiniz cevaplar da asla Türkçe karakter harfler kullanmayın. Örnek verecek olursak;  şans (sans), anıtkabir (anitkabir) öykü (oyku) gibi harflere dikkat etmelisiniz. Saniye bazında çalışan sistem biraz hızlı olmayı gerektiriyor.

Biraz sohbet edeyim biraz da kelime oyun kanalında vakit geçireyim diyenler için sunucumuz online olarak bu hizmetleri sunmaktadır.

 

Yazar: HAKANIM

Görüntüleme: 25 defa

Kategori: Sohbet Konuları

Yayınlanma Tarihi: 06 Ekim 2021

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.